36. Wodzisławskie Spotkania z Folklorem

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie „Vladislavia” zapraszają na 36. Wodzisławskie Spotkania z Folklorem. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w niedzielę, 22 października i uświetni ją Jarmark Folklorystyczny.

Miasto Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie „Vladislavia” zapraszają wszystkich pasjonatów twórczości ludowej - śpiewanej, recytowanej i innej do kibicowania grupom biorącym udział w przeglądzie w niedzielę, 22 października od godziny 10:00. Imprezie towarzyszył będzie również Jarmark Folklorystyczny. Wśród jarmarcznych atrakcji nie zabraknie stoisk z regionalną kuchnią, serami i wędlinami, stoisk z biżuterią, zabawkami, metaloplastyką, szkłem, decoupagem, rękodziełem i sztuką ludową. Przewidziano też pokaz tworzenia kapliczek z kory drzewnej. Na zakończenie wspólna zabawa taneczna. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

- Wodzisławskie Spotkania z Folklorem są od lat istotnym wydarzeniem na regionalnej mapie imprez kulturalnych. Przez wzgląd na długoletnią tradycję oraz ideę łączenia pokoleń poprzez wspólną pasję i miłość do folkloru, wartość imprezy pozostaje nie do przecenienia – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.


Szczegóły oraz program na www.wck.wodzislaw.pl

 

źródło: WCK