20 lat Polski w UE: Weź udział w konkursie fotograficznym

W tym roku świętujemy 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Miasto Wodzisław Śląski także dołączyło do świętowania tej ważnej również dla naszej lokalnej społeczności rocznicy, realizując kampanię "20 lat Polski w UE". W ramach akcji mamy propozycję dla wszystkich miłośników fotografii. Masz dobre oko i intuicję do robienia dobrych zdjęć? Wykorzystaj więc szansę, aby pokazać swój talent światu i weź udział w konkursie fotograficznym „FotUNIA”. Pokaż nam miejsce powstałe/odmienione ze środków z UE z ciekawej perspektywy, zrób zdjęcie i zgarnij nagrody. Na Twoje zdjęcie czekamy do 12 lipca br.

Pokaż nam, jak Ty widzisz miejsca w mieście, które powstały lub zostały odminione dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej. Podziel się z nami swoją perspektywą i pokaż, jak Ty je widzisz. Nie musisz być profesjonalistą/ką, wystarczy dobre oko i kreatywność. Być może Twoja autorska fotografia zostanie dostrzeżona i poruszy czyjąś wyobraźnie. Nie dowiesz się tego jeśli nie spróbujesz!

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich i niepełnoletnich za zgodą rodzica/opiekuna. Uczestnicy mogą zgłosić do konkursy nie więcej niż trzy fotografie, a do przesłanego e-maila muszą dołączyć wypełnione oświadczenie [otwiera się w nowym oknie] (skan), natomiast osoby niepełnoletnie - zgodę na udział w konkursie podpisaną przez rodziców lub opiekunów [otwiera się w nowym oknie] (skan).

Zasady udziału w konkursie

  1. Zdjęcie musi być wykonane w Wodzisławiu Śląskim i przedstawiać inwestycje/miejsca powstałe/odmienione ze środków UE.
  2. Zgłoszone prace konkursowe muszą być aktualnym zdjęciem miejsca/inwestycji w Wodzisławiu Śląskim.

  3. Zdjęcia konkursowe należy przesyłać na adres e-mail: n.panic@wodzislaw-slaski.pl w terminie od 15 maja do 12 lipca 2024 roku.

  4. Do konkursu można zgłaszać tylko własne zdjęcia niepublikowane.

Wymagania techniczne

  1. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu nie więcej niż trzy zdjęcia w formacie JPEG lub TIF o rozmiarze zdjęcia do 8MB i wymiarach 3000 pikseli po krótszym boku oraz rozdzielczości nie mniejszej niż 300 DPI.

  2. Przesłane zdjęcia powinny być zatytułowane: imię i nazwisko_konkurs fotograficzny_tytuł zdjęcia.

Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody

  1. Organizator przewiduje przyznanie jednej nagrody głównej oraz dwóch nagród dodatkowych dla uczestników.

  2. Przekazanie nagród zwycięzcom konkursu, nastąpi w wyznaczonym przez organizatora terminie i miejscu, jednak nie później niż w terminie 14 dni od opublikowania wyników.

Regulamin konkursu fotograficznego "FotoUNIA" [otwiera się w nowym oknie].