10 grudnia pojedziesz z przystanku Wodzisław Śląski Centrum

Budowa przystanku kolejowego Wodzisław Śląski Centrum dobiegła końca. Wspomniana stacja będzie niezwykle ważnym elementem infrastruktury transportowej naszego miasta i regionu. Pasażerowie kolei będą mogli korzystać z połączeń kolejowych, zwłaszcza tych o zasięgu lokalnym, w bliskości Starego Miasta, urzędów i wielu szkół już od niedzieli, 10 grudnia. Takie rozwiązanie znacząco zwiększy przemieszczanie się osób przez centrum Wodzisławia Śląskiego

Budowa nowego przystanku w Wodzisławiu Śląskim realizowana jest w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 3 mln zł netto. Miasto o budowę tego przystanku zabiegało od kilku lat. Jak przekazują PKP Polskie Linie Kolejowe, peron zostanie przekazany do użytku jeszcze w tym roku, a mianowicie w niedzielę, 10 grudnia br.

W ramach zadania wykonano peron, który dzięki pochylniom został dostosowany do potrzeb podróżnych z ograniczoną możliwością poruszania się. Obiekt jest wyposażony w wiaty, ławki, oświetlenie i nagłośnienie, kilka miejsc parkingowych. Orientację w podróży ułatwią tablice informacyjne i gabloty z rozkładem jazdy.

Zlokalizowany w centralnej części miasta przystanek Wodzisław Śląski Centrum stanowić będzie ważny punkt na mapie transportu publicznego Wodzisławia Śląskiego oraz całego powiatu.

- Przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum stał się rzeczywistością. Nasze starania przyniosły skutek i już 10 grudnia wodzisławianie oraz inni pasażerowie kolei będą mogli korzystać z tej stacji. Cieszę się, że tę inwestycję udało się zakończyć szybiej, niż było to w planach - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Rozkład jazdy z przystanku Wodzisław Śląski Centrum [otwiera się w nowym oknie].