1. Otwarte Zawody w Biathlonowym Nordic Walking

28 sierpnia br. na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" odbędą się 1. Otwarte Zawody w Biathlonowym Nordic Walking. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno licencjonowani zawodnicy, jak i amatorzy.

W zawodach może wziąć udział każdy (amator oraz licencjonowany zawodnik), kto ukończył 18 rok życia. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w wyścigu lub własnoręczne złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w imprezie na własną odpowiedzialność.

Udział w 1. Otwartych Zawodach w Biathlonowym Nordic Walking należy zgłosić elektroniczne, za pośrednictwem strony: https://dostartu.pl/1-otwarte-zawody-w-biathlonowym-nordic-walking-v6228. Zapisy trwają do 26 sierpnia 2021 roku [otwiera się w nowym oknie]. Po tym terminie zgłoszenia możliwe będą tylko w biurze zawodów (w przypadku wolnych miejsc).

Harmonogram zawodów

  • godz. 10:00-11:15 - przyjmowanie zgłoszeń i wydawanie numerów w biurze zawodów,
  • godz. 10:15-11:40 - każdy uczestnik w tym czasie może wziąć udział w przeszkoleniu strzeleckim i wykonać pięć próbnych strzałów,
  • godz. 11:45 - wspólna rozgrzewka wszystkich uczestników,
  • godz. 12:00 - start zawodów, indywidualnie co 60 sekund,

    Każdy z uczestników będzie miał do pokonania trzy okrążenia po jednym kilometrze. Po pierwszym i drugim okrążeniu zawodnicy podążą na strzelnicę i oddadzą pięć strzałów w pozycji leżącej z odległości 50 m do tarczy o średnicy 11 cm. Za każdy nietrafiony strzał zawodnik dodatkowo będzie musiał pokonać rundę karną 100 m.

  • ok. godz. 13:45 - dekoracja zwycięzców (godzina może ulec zmianie w zależności od ilości zgłoszonych osób).

OPŁATY

a) 20 zł do 26.08.2021 r. (szybkie płatności online),
b) 30 zł (gotówka) opłata wniesiona w biurze zawodów.
Opłata startowa nie podlega zwrotowi.

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" oraz UKS Strzał Wodzisław Śląski, współorganizatorem zaś MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski.

Szczegółowe informacje dot. zawodów można znaleźć w regulaminie wydarzenia [otwiera się w nowym oknie].