UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

1 listopada: organizacja ruchu, autobusy miejskie

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, częstszymi wizytami na cmentarzach i zwiększonym ruchem w ich okolicach zachęcamy do zapoznania się z informacjami odnośnie do kursowania autobusów komunikacji miejskiej i zmian organizacji ruchu.

Przypominamy, że 31 października autobusy komunikacji miejskiej Wodzisławia Śląskiego będą kursowały według rozkładu jazdy na dni robocze, natomiast 1 listopada jak w niedziele i święta.

W związku z dużym zainteresowaniem związanym z dojazdem na cmentarz przy ul. Bogumińskiej (1 listopada) informujemy, że autobusy linii A i B będą zajeżdżały na Cmentarz Działki we wszystkich kursach w obu kierunkach.

W dniach świątecznych kierowców prosimy o szczególne zwracanie uwagi na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianach organizacji ruchu. Należy ponadto pamiętać o bezwzględnym stosowaniu się do poleceń policjantów kierujących ruchem ręcznie.

Jak poinformował Referat Zarządu Dróg Miejskich i Tansportu, projekt czasowej zmiany organizacji ruchu będzie obejmował posadowienie w ciągu ul. Jodłowej i Skłodowskiej-Curie znaków drogowych B-36 („zakaz zatrzymywania”) oraz wprowadzenie na łączniku ul. Skrzyszowskiej i Bogumińskiej oraz na odcinku ul. Skłodowskiej-Curie ruchu jednokierunkowego.