#NieTrujSąsiada - zobacz spot z udziałem Franciszka Pieczki

Z niską emisją musimy walczyć wszyscy. Nie bać się, nie wstydzić reagować, gdy widzimy, że nasz sąsiad spala w swoim piecu śmieci, bo z komina wydobywa się ciężki, gęsty dym. Pozostajemy jednak bezczynni, czym dajemy ciche przyzwolenie na sąsiedzkie trucie. Skończmy z tym: dla siebie, swoich dzieci, wnuków, dla tego sąsiada też.

Wybitny aktor Franciszek Pieczka zdecydował się wesprzeć akcję pod hasłem „Nie truj sąsiada”, której głównym celem jest walka z przyzwoleniem społecznym na spalanie śmieci. Jego wyrazista kreacja w spocie promującym akcję daje nam wszystkim sygnał do działania. Pokażmy nasz sprzeciw, dajmy jasny znak - koniec tolerancji dla kominów pełnych rakotwórczego dymu!

 

 

Każdy z nas może wziąć udział w akcji „Nie truj sąsiada!”. Wystarczy wydrukować jedną z kilku zawieszek i umieścić na płocie, drzwiach czy oknie sąsiada, który nieustannie truje nas swoim dymem (pobierz zawieszkę tutaj). Już wkrótce 300 tysięcy zawieszek trafi do mieszkańców 28 gmin i powiatów z terenu Subregionu Zachodniego województwa śląskiego, które biorą udział w projekcie „Gmina z (dobrą) energią”, koordynowanym przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego i Planergia.pl. Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Szczegóły akcji dostępne na stronie projektu (kliknij tutaj) oraz w facebookowym profilu (kliknij tutaj).

 

 

Konferencja w Wodzisławiu Śląskim

Konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano nowy spot i pozostałe materiały promocyjne w ramach akcji „Nie truj sąsiada!”, odbyła się w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego, w poniedziałek, 12 grudnia. Z dziennikarzami spotkali się prezydent miasta i przewodniczący Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego Mieczysław Kieca, dyrektor biura Związku Adam Wawoczny oraz przedstawiciel Planergia.pl Patryk Swoboda.

źródło: Gmina z (dobrą) energią