Zdrowie

Uczniowie w ośrodku leczenia uzależnień

Co tam robią tak młodzi ludzie? Przede wszystkim słuchają o uzależnieniach - o tym jak potrafią zabrać życie, marzenia i młodość. Na spotkaniach z terapeutą dowiadują się jak łatwo się tam dostać, a jak trudno wrócić do normalnego życia. Narkotyki, alkohol, hazard, a nawet gry komputerowe potrafią tak zawładnąć życiem, że po chwili się orientujemy, że nie ma od tego odwrotu. O tym między innymi właśnie mówi kampania Uzależnienia drogą donikąd!

Miasto planuje dofinansować szczepienia dla seniorów

Podczas ostatniej, odbywającej się w Wodzisławskim Centrum Kultury konferencji prasowej przewodnicząca Komisji Budżetu Izabela Kalinowska opowiedziała o kolejnym programie, które miasto planuje uruchomić z myślą o seniorach. Program ten zakłada dofinansowanie szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, którzy ukończyli 60. rok życia.

Skończyłaś 50 lat? 20 lutego zrobisz bezpłatną mammografię

Panie, które w 2017 kończą 50 lat, właśnie w tym roku wchodzą do Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania. 20 lutego badanie mammograficzne będzie można wykonać w mammobusie, który odwiedzi Wodzisław Śląski.

Darmowe konsultacje dietetyczne dla dzieci

W ramach akcji profilaktyki chorób dietozależnych i zaburzeń odżywiania wśród dzieci i młodzieży Poradnia Dobry Dietetyk w Wodzisławiu Śląskim zaprasza rodziców wraz z dziećmi szkół podstawowych i gimnazjalnych na bezpłatną konsultację z dietetykiem klinicznym.

Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina

W październiku br. ruszyła druga edycja Kampanii Społecznej Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina". Zapraszamy do obejrzenia kampanijnych materiałów filmowych.

Miasto przekazało karetki do szpitali

Dzięki współpracy kilkunastu miast (w tym Wodzisławia Śląskiego), gmin i powiatu do szpitali w naszym mieście i Rydułtowach trafiły dwie nowoczesne i w pełni wyposażone w sprzęt ratowniczy karetki.

Miasto dokłada do szczepionek

W Polsce szczepienia przeciwko meningokokom są zalecane przez pediatrów, ale z powodów budżetowych niestety nie są refundowane przez państwo. Oznacza to, że rodzice, chcąc zapewnić dziecku ochronę, sami muszą ponieść koszt szczepionki. W naszym mieście akcja szczepień przeciwko meningokokom grupy C współfinansowana jest przez Urząd Miasta. W ramach programu szczepione są dzieci urodzone w 2014 roku, zameldowane na stałe w Wodzisławiu Śląskim.