Wiadomości

Msza Trydencka w tę niedzielę

28 maja o godzinie 13:00 zostanie odprawiona w Wodzisławiu Śląskim msza święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, zwana Trydencką. Miejscem celebracji nabożeństwa będzie kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę festyn rodzinny w Radlinie II

Rada Rodziców wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 zaprasza do udziału w festynie rodzinnym. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 27 maja w dzielnicy Radlin II. Nie zabraknie atrakcji dla dorosłych i dzieci.

4 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę, 4 czerwca ulicami Wodzisławia Śląskiego przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy wyruszą po mszy świętej o 11:30, z kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na rynek.

Publikujemy pogram 48. Dni Wodzisławia Śląskiego!

Wielkimi krokami zbliżają się 48. Dni Wodzisławia Śląskiego, które w tym roku trwać będą od 9 do 11 czerwca. Tegoroczna, wyjątkowa edycja odbędzie się w roku jubileuszu 760-lecia miasta. Główne atrakcje będą miały miejsce na rynku oraz stadionie miejskim. Czeka nas zabawa na najwyższym poziomie pod szyldem RMF MAXXX. Wstęp na imprezę, jak co roku, będzie bezpłatny.

Poinformuj miasto o swoim wydarzeniu

Co piątek na facebookowej stronie Miasto Wodzisław Śląski ukazują się cykliczne posty "Co, gdzie, kiedy?", informujące o najważniejszych wydarzeniach zaplanowanych na nadchodzący weekend. Każdy, kto w piątek, sobotę lub niedzielę planuje w Wodzisławiu Śląskim koncert, turniej, wystawę czy innego rodzaju imprezę i chciałby poinformować o tym mieszkańców, może się z nami skontaktować.

#tworzyMYwodzisław: Kazimierz "Kosa" Rychlikowski

Pierwszy zestaw do tatuażu lutował przez 18 godzin. Z poparzonymi rękami trafił do szpitala, bo nie wiedział, jak to się robi. Dziś klienci do wodzisławskiego studia tatuażu Speak In Color prowadzonego przez Kazimierza "Kosę" Rychlikowskiego przyjeżdżają nawet z Kanady. "Kosa" to bohater kolejnej odsłony jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.