Wiadomości

Darmowe porady prawne już 3 kwietnia

W najbliższy poniedziałek, 3 kwietnia, zapraszamy do skorzystania z darmowych porad prawnych w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia”, zlokalizowanej na naszym rynku.

Dobro i zdrowie dzieci jest dla nich najważniejsze

Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” od lat wspiera działalność Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Co roku współfinansują m.in. zakup sprzętu terapeutycznego, czy wyżywienie dzieci z pobytu dziennego ośrodka, finansują też rehabilitację podopiecznych placówki.

Poinformuj miasto o swoim wydarzeniu

Co piątek na facebookowej stronie Miasto Wodzisław Śląski ukazują się cykliczne posty "Co, gdzie, kiedy?", informujące o najważniejszych wydarzeniach zaplanowanych na nadchodzący weekend. Każdy, kto w piątek, sobotę lub niedzielę planuje w Wodzisławiu Śląskim koncert, turniej, wystawę czy innego rodzaju imprezę i chciałby poinformować o tym mieszkańców, może się z nami skontaktować.

#tworzyMYwodzisław: nagroda dla 760. klientki WCK

W roku, w którym Wodzisław Śląski i wodzisławianie obchodzą 760-lecie istnienia miasta, w sposób szczególny traktujemy symboliczną liczbę jubileuszową - 760. M.in. dlatego postanowiliśmy nagrodzić kolejną osobę. Tym razem specjalna nagroda powędrowała do Jolanty Szymańskiej - 760. w tym roku klientki, korzystającej z oferty kulturalnej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Z nią także tworzyMYwodzisław!

Prezydencki konkurs na najpiękniejszą pisankę

Tegoroczna Wielkanoc przypada 16 kwietnia. Z okazji zbliżających się świąt prezydent miasta Mieczysław Kieca, podobnie jak w roku ubiegłym, zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę.

#tworzyMYwodzisław: Bożena Pluta

Pasjonatka historii pod każdą postacią. Pielęgnuje szczególnie pamięć o lokalnym środowisku. Swoją miłością do kultywowania tradycji z powodzeniem dzieli się z innymi. W tym tygodniu w cyklu #tworzyMYwodzisław prezentujemy Bożenę Plutę - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.