Wiadomości

#tworzyMYwodzisław: 760. dowód osobisty wydany

W roku, w którym Wodzisław Śląski i wodzisławianie obchodzą 760-lecie istnienia miasta, w sposób szczególny traktujemy symboliczną liczbę jubileuszową - 760. M.in. dlatego postanowiliśmy nagrodzić kolejnego mieszkańca. Tym razem specjalna nagroda powędrowała do Oliwii Materzok - posiadaczki 760. wydanego w 2017 r. przez prezydenta miasta Mieczysława Kiecę dowodu osobistego. Z nią także tworzyMYwodzisław!

Nowa rada dzielnicy Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka

Dobiegły końca kadencje rad dzielnic naszego miasta. W poniedziałek nowych członków na kadencję 2017-2021 wybrali mieszkańcy Jedłownika-Turzyczki-Karkoszki. Było to ostatnie z zaplanowanych w harmonogramie głosowań.

Zebraliśmy prawie 800 kg karmy. Akcja trwa dalej!

W sposób niezwykły rozpoczęliśmy świętowanie 760-lecia Wodzisławia Śląskiego. Od stycznia do teraz miasto i mieszkańcy zebrali 798,265 kg karmy w ramach #760kgNA760lat! My-wodzisławianie nie boimy się wyzwań, dlatego nie kończymy akcji. Każdy z nas bezdomne psy i koty, którymi opiekuje się Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt "Koty, Psy i My", może wesprzeć do końca roku jubileuszowego.

#tworzyMYwodzisław: Agata Warło

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi jubileusz 760-lecia swojego istnienia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy, na których w tym roku stawiamy jeszcze mocniej. To ich i to, czym zajmują się na co dzień, zaplanowaliśmy prezentować szerszemu gronu. Wodzisław Śląski to nie tylko ciekawe miejsca, ale też przede wszystkim wyjątkowi ludzie. Wspólnie kreujemy miasto, w którym żyjemy oraz atmosferę, która w nim panuje. Dlatego razem z mieszkańcami możemy powiedzieć: #tworzyMYwodzisław! Zapraszamy do przeczytania artykułu - w roli głównej Agata Warło.

Aż 386 kg karmy dla zwierzaków od Młodzieżowej Rady Uczniowskiej

Niedawno informowaliśmy, że Młodzieżowej Radzie Uczniowskiej udało się zebrać 316 kg karmy w ramach akcji #760kgNA760lat. Po dokonaniu ostatnich obliczeń okazało się, że wodzisławscy uczniowie zdołali zgromadzić jeszcze więcej. Przekazanie w sumie 386 kg paczek i puszek z pożywieniem dla zwierzaków miało miejsce w czwartek, w przytulisku na terenie Służb Komunalnych Miasta.

Nowa rada dzielnicy Starego Miasta. W piątek głosują Wilchwy

Kończą się kadencje rad dzielnic naszego miasta. Wybory na kadencję 2017-2021 w poszczególnych dzielnicach zaplanowano na 6-20 lutego. W środę nowych członków wybrali mieszkańcy Starego Miasta. W piątek głosować z kolei będą Wilchwy. 17 lutego, ZS nr 1, godz. 17:00.

Radlin II wybrał radę dzielnicy

Kończą się kadencje rad dzielnic naszego miasta. Wybory na kadencję 2017-2021 w poszczególnych dzielnicach zaplanowano na 6-20 lutego. We wtorek nowych członków wybrali mieszkańcy Radlina II.