Urząd

USC przyjazny mieszkańcom

Kierujemy tam swoje kroki w najważniejszych momentach naszego życia. To tam z radością rejestrujemy narodziny dziecka, z nadzieją wypisujemy dane dotyczące zawarcia małżeństwa, a także z żalem odnotowujemy zgon bliskiej osoby. To tam wypowiadamy sakramentalne tak i świętujemy jubileusz złotych godów.

Kolejna sesja Rady Miejskiej w tę środę

Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad XXVII sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Sesja odbędzie się 25 stycznia - początek o godz. 16:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim (ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2).

USC zaprasza pary z 55-letnim stażem małżeńskim

Jubileusze małżeńskie są celebrowane nie tylko przez najbliższych. W naszym mieście razem z jubilatami świętują także pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego. W Pałacu Dietrichsteinów organizowane są wydarzenia, w czasie których jubilaci otrzymują oficjalne gratulacje. W związku z tym USC zaprasza do zgłaszania się wszystkie pary z Wodzisławia Śląskiego, które w 2017 roku obchodzić będą jubileusz 55-lecia pożycia małżeńskiego.

Jutro sesja Rady Miejskiej

Porządek obrad nr OR-IV.0002.12.2016 XXVI sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego, która odbędzie się w dniu 28 grudnia 2016 roku - początek godz. 14.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim (ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2).

Jubileusz 70-lecia USC

W tym roku razem z wszystkimi pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego świętujemy jubileusz 70-lecia wprowadzenia jednolitej rejestracji stanu cywilnego w Polsce. USC ma już długą tradycję.

Co na kolejnej sesji Rady Miejskiej?

Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad XXV sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego, która odbędzie się 7 grudnia - początek o godz. 16:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim (ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2).

Prezydent ogłasza konkurs na stroik świąteczny

Święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie - wspólna wigilia z mieszkańcami, coraz bliżej. Podobnie, jak w zeszłym roku, prezydent Mieczysław Kieca ogłasza konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny.