Aktualności

Laureaci odebrali gratulacje

10 kwietnia laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z delegatury rybnickiej, czyli z Jastrzębia Zdroju, Rybnika, Żor oraz powiatów: mikołowskiego, raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego, wzięli udział w uroczystej Gali Laureatów, która odbyła się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Wizyta u premiera Buzka

„Nasz człowiek na Śląsku, w Polsce, w Europie”. Właśnie taki tytuł nosi praca ucznia Gimnazjum nr 2, która okazała się na tyle atrakcyjną, by zyskać uznanie pana premiera Jerzego Buzka.

„Książka” – projekt edukacyjny

Z okazji obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przedszkolaki z grupy Misie z Publicznego Przedszkola nr 16 zainteresowały się tematyką książki.

Gmina z dobrą energią

11 kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 16 odbyło się ciekawe spotkanie w ramach realizacji projektu „Gmina z dobrą energią” – kampanii społecznej pt. „Nie truj sąsiada”.

Numizmatyk - kolekcjoner z pasją

19 kwietnia grupę V w Publicznym Przedszkolu nr 15 odwiedził pan Ryszard Żydek, który podzielił się z dziećmi swoją niezwykła pasją - kolekcjonowaniem i klasyfikowaniem monet i banknotów z całego świata.

KSSE zaprasza na konferencję „Strefa wzrostu - po prostu”

Możliwości inwestowania w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w tym wsparcia rozwoju mikro- i małych firm, prezentacja możliwości finansowania inwestycji z funduszy europejskich, informacje o strefowych ulgach podatkowych, a także przybliżenie informacji o nowo włączonych terenach inwestycyjnych - m.in. tego dotyczyć będą najbliższe konferencje "Strefa wzrostu - po prostu", organizowane w Żorach i Żywcu przez KSSE S.A.

Nowy nabór w Straży Miejskiej

Straż Miejska w Wodzisławiu Śląskim poszukuje pracownika na stanowisko aplikanta. Na dokumenty aplikacyjne Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta czeka do 25 kwietnia.