Aktualności

Wielkanocne warsztaty w Muzeum

Wraz z Muzeum zapraszamy na unikatowe, wielkanocne warsztaty prowadzone przez Pracownię Ceramiki Gliniane. Już w sobotę 24 marca, o godzinie 13:00 będziecie mieli okazję wykonać pisanki z wydmuszek gęsich.

XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

15 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów gimnazjum pod hasłem „Już taki jestem”. Cel konkursu stanowiło krzewienie kultury żywego słowa, wzbudzanie wrażliwości u młodych odbiorców, a także propagowanie literatury pięknej wśród młodzieży powiatu wodzisławskiego.

Stop smog!

Od początku marca na korytarzu szkolnym w Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim można podziwiać uczniowskie prace plastyczne, które podejmują problem walki ze smogiem.

Akcja antysmogowa w PP nr 6

W Przedszkolu Publicznym nr 6 w grupie starszaków odbyła się seria zajęć mających uświadomić dzieciom co to jest smog, skąd się bierze i jak zapobiegać zatruciu środowiska. Przedszkolaki zapoznały się ze sposobami walki z niską emisją, sprawdzały stopień zanieczyszczenia powietrza na stronie internetowej miasta, oglądały spot reklamowy znanego youtubera Rezigiusza.

Kokoszyce: modernizacja ul. Osadniczej

Kolejna inwestycja realizowana w ramach Planu Rozwoju Sieci Dróg Miejskich na lata 2016-2018 to modernizacja ul. Osadniczej w dzielnicy Kokoszyce. We wtorek 14 marca nastąpiło przekazanie wykonawcy placu budowy.

Budowa kanalizacji sanitarnej w różnych dzielnicach miasta

W 2017 roku w kolejną fazę realizacji wejdą plany zw. z budową kanalizacji sanitarnej w Wodzisławiu Śląskim. Według szacunków, w efekcie inwestycji podłączonych do "sieci" zostanie ponad 2000 mieszkańców różnych dzielnic miasta: Wilchw, Zawady, Kokoszyc, Jedłownika-Turzyczki-Karkoszki i Starego Miasta.