Aktualności

Ciekawie zapowiada się Majówka w Kinie Pegaz

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do Kina Pegaz na filmowy w długi weekend, przypadający na przełomie kwietnia i maja. W specjalnie przygotowanym repertuarze nie zabraknie projekcji dla najmłodszych, oskarowego hitu dla koneserów, jak i filmu drogi w ramach cyklu filmów religijnych.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich kolejnych zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

#tworzyMYwodzisław z jubilatami

19 kwietnia był dniem szczególnym dla małżonków, którzy 50 lat temu powiedzieli sobie sakramentalne tak. W Pałacu Ślubów miała bowiem miejsce uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Dietetyk w gimnazjum

12 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 odbyło się spotkanie z dietetyczkami: panią Lidią Starczewską i panią Pauliną Hetwer. W spotkaniu wzięły udział klasy II gimnazjum .

Tygryskowe brykanie

11 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 9 przy Zespole Szkół nr 1 w godzinach popołudniowych już po raz czwarty odbyły się sportowe zmagania dla dzieci od pierwszego do dziesiątego roku życia.

Zdrowo żyję, zdrowo jem

W dniach 6-11 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 odbyły się Dni Profilaktyki pod hasłem „Zdrowo żyję, zdrowo jem”, których celem było kreowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia oraz uświadomienie znaczenia właściwej diety dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.