Aktualności

Dni Miasta z Sarsą

Któż nie zna utworu „Naucz mnie”… Piosenka Sarsy, a właściwie Marty Markiewicz, stała się przebojem i była notowana na szczytach wielu radiowych list przebojów.

Rowerem po mieście

19 czerwca (niedziela) odbędzie się kolejny rajd rowerowy z cyklu „ROWEREM PO WODZISŁAWIU”. Zbiórka o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Bogumińskiej 8 w Wodzisławiu Śląskim.

„Trzy Wzgórza” przejęte!

Ogromne tłumy wodzisławian przybyły w sobotę do Rodzinnego Parku Rozrywki, by spotkać się z nietypowymi gośćmi. Na czas Pikniku Wodnego „Trzy Wzgórza” przejęła załoga statku pirackiego pod wodzą Herszta Jacuchy Łagodnego.

Ruszyła akcja szczepień

Ruszyła akcja, finansowana przez wodzisławski magistrat. Mowa o refundowanych szczepionkach przeciwko bakteriom meningokokowym grupy C dla dzieci urodzonych w 2014 roku. Urząd Miasta finansuje 50% kwoty szczepienia, natomiast rodziny posiadające Kartę Rodzina 3 + mogą liczyć na 100 % dofinansowanie.

W wakacje stop nudzie!

Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Miejski Ośrodek Pomocy w Wodzisławiu Śląskim wzorem lat ubiegłych zadbał o to, by dzieci i młodzież z rodzin objętych pomocą Ośrodka pożytecznie spędziła czas wolny od nauki.

Malował flamastrem i został złapany

We wtorek, 7 czerwca, około godziny 20:00 pracownik monitoringu zauważył osobę, która na terenie skate parku na Trzech Wzgórzach pisała po jednym z murów flamastrem. Operator centrum monitoringu wezwał patrol Straży Miejskiej, który niezwłocznie udał się na miejsce zdarzenia.

Zapraszamy na miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze

Już 12 czerwca, w niedzielę, o godzinie 10:00 rozpoczną się miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze oraz towarzyszący im festyn rodzinny. Wydarzenie odbywać się będzie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Bogumińskiej 8.