Aktualności

Uczniowie w ośrodku leczenia uzależnień

Co tam robią tak młodzi ludzie? Przede wszystkim słuchają o uzależnieniach - o tym jak potrafią zabrać życie, marzenia i młodość. Na spotkaniach z terapeutą dowiadują się jak łatwo się tam dostać, a jak trudno wrócić do normalnego życia. Narkotyki, alkohol, hazard, a nawet gry komputerowe potrafią tak zawładnąć życiem, że po chwili się orientujemy, że nie ma od tego odwrotu. O tym między innymi właśnie mówi kampania Uzależnienia drogą donikąd!

Przyjdź na koncert zainspirowany wiosną

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia” pt. „Wiosna…”. Impreza odbędzie się w sobotę, 25 marca br. o godz. 17:00 w WCK.

Imieniny Ludolfiny

Liczba Pi – zapisywana jako 3,14 zwana też Ludolfiną - jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Dziś π jest najsłynniejszą z wszystkich stałych matematycznych. Jako jedyna liczba ma swoje święto, które obchodzone jest 14 marca. Data ta jest nieprzypadkowa, wybrano ją z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi.

Spotkanie z zawodniczkami judo

15 marca grupę Krasnali z Publicznego Przedszkola nr 9 przy Zespole Szkół nr 1 odwiedziły zawodniczki Akademii Sportowej TOPTEAM, które na co dzień trenują judo. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Bohater tygodnia”, a jego organizatorem był tata Kamili.

Wiem, co czytam

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasy drugie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 wzięły udział w szkolnym konkursie czytelniczym.