Aktualności

Tanecznych emocji nie zabrakło

Jak co roku Wodzisław Śląski stał się południową stolicą tańca. 22 kwietnia w Wodzisławskim Centrum Kultury miała miejsce XVI Wodzisławska Gala Taneczna MIX 2017. W całym budynku od rana panowała radosna atmosfera.

Najnowszy odcinek Dzieje się Wodzisław - zobacz

W kolejnej z kwietniowych odsłon Dzieje się Wodzisław mówimy m.in. o właśnie prowadzonym badaniu stopnia satysfakcji klientów Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego i Cross Country MTB Wodzisław Śląski 2017.

Razem z sąsiadami zdobądź grant na wymarzony ogród

Piękny ogród wokół Waszego domu może powstać jeszcze tego lata! Wystarczy, że zbierzecie grupę zaangażowanych sąsiadów, zaprojektujecie ogród marzeń i zyskacie szansę na grant o wartości do 1200 zł na realizację Waszych pomysłów.

Biblioteka zaprasza: Dyskusyjny Klub Książki

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem "na tapetę" wzięta zostanie książka Weroniki Murek - "Uprawa roślin południowych metodą Miczurina". Widzimy się już 26 kwietnia, o godz. 17:00.

W środę sesja Rady Miejskiej

Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad XXX sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego, która odbędzie się 26 kwietnia - początek o godz. 14:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim (ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2).

#tworzyMYwodzisław: Klaudia Szubert

Aby osiągnąć cel, jest w stanie przywiązać się łańcuchem do budy. Protestuje, uświadamia, pomaga. Klaudia Szubert to wodzisławianka o wielkim sercu. Właśnie jej poświęciliśmy kolejną odsłonę jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

Zmiana daty startu Rowerem po Wodzisławiu 2017

Zeszłoroczny cykl rowerowy cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego w tym roku również znalazł się w kalendarzu wydarzeń Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM”. Wraz miejską jednostką zapraszamy do udziału w cyklu rajdów rowerowych pod nazwą Rowerem po Wodzisławiu 2017. Pierwszą edycję zaplanowano na 23 kwietnia (niedziela). Termin wydarzenia zmieniono jednak ze względu na niekorzystne prognozy pogody na 30 kwietnia (niedziela).