Aktualności

Zapraszamy na jubileuszowy koncert Mirażu

Zespół Taneczny „Miraż” z Wodzisławskiego Centrum Kultury obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia pracy twórczej. W związku z rocznicą Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncerty zespołu w sobotę, 24 czerwca o godz. 15:00 i 18:00.

Strażacy w Publicznym Przedszkolu nr 5

W środę 14 czerwca w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 odbyło się spotkanie ze strażakami. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą strażaków.

Odeszła Dorota Nowak

Z wielkim smutkiem i nieopisanym żalem przyjęliśmy informację, iż opuściła nas niezwykła osoba - Dorota Nowak. Jest nam niezmiernie przykro, że nasza społeczność straciła Kogoś tak wyjątkowego...

Pierwszaki z SP nr 5 na wycieczce w H2O

9 czerwca uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 pojechali na wycieczkę do ośrodka H2O w Kiczycach. Poprzez zabawy dzieci mogły lepiej poznać swoich rówieśników z równoległej klasy.

#tworzyMYwodzisław: Paweł Króliczek

Zajął drugie miejsce w tegorocznym plebiscycie „Strażak Roku Województwa Śląskiego” w kategorii strażak Państwowej Straży Pożarnej. Kolejnym bohaterem jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław jest Paweł Króliczek, dla którego hasło ze strażackich sztandarów „Bogu na chwałę – ludziom na pożytek” stało się sposobem na życie.

Z wizytą w partnerskiej szkole we Francji

3 czerwca w szkole partnerskiej Zespołu Szkół nr 2 - w Somain we Francji odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku szkolnego. Na uroczystość została zaproszona dyrektor Zespołu Szkół nr 2, Danuta Paszylka, która przekazała pamiątkową tablicę z życzeniami od całej szkolnej społeczności.

Wizyta strażaków

12 czerwca w Publicznym Przedszkola nr 9 przy Zespole Szkół nr 1 zawitali bardzo wyjątkowi goście - strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Wodzisławia Śląskim.