Aktualności

164 drzewa na początek

W poniedziałkowe południe wystartowaliśmy z kolejną jubileuszową akcją! Tym razem, świętując 760. urodziny naszego miasta, wspólnie posadzimy na jego terenie 760 drzew. Zaczęliśmy od posadzenia 150 sadzonek buków, 10 tulipanowców, 2 głogów oraz po jednym jesionie pensylwańskim i klonie polnym.

Brązowy medal dziewcząt z Piątki

Szkolna reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 5 zdobyła brązowy medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minikoszykówce – Energa Basket Cup, zdobywając tym samym tytuł trzeciej drużyny w województwie śląskim w roku szkolnym 2016/2017.

Dlaczego warto czytać książki?

Odpowiedzi na to pytanie szukały czterolatki z Publicznego Przedszkola nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7, realizując tygodniową tematykę pt. „W krainie bajek i baśni”.

Miasto i mieszkańcy posadzą 760 jubileuszowych drzew

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt, 760 pączków w Tłusty Czwartek czy tulipanów na Dzień Kobiet... Kolejnym, realizowanym z okazji jubileuszu Wodzisławia Śląskiego działaniem jest #760drzewNA760lat. W ramach miejskiej akcji, która startuje w poniedziałek, 24 kwietnia, miasto i chętni mieszkańcy wspólnie posadzą w różnych dzielnicach w sumie 760 drzew.