Aktualności

Sukces uczniów z Wodzisławia Śląskiego na XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności

4 dni kreatywnej zabawy, warsztatów, inspiracji i spotkań z nieograniczoną wyobraźnią drużyn, które przyjechały do Wrocławia na XII Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności Destination Imagination oraz International Invitational 2017. Tego właśnie doświadczyli uczniowie wodzisławskich placówek oświatowych, którzy wzięli udział w święcie kreatywności odbywającym się od 16 do 19 marca w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Na podium olimpiady znalazła się drużyna "Ale Cyrk!" ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II, która zajęła III miejsce w kategorii wyzwania artystycznego.

Praca w UM: nowy nabór w Wydziale Podatków

23 marca upływa termin składania dokumentów aplikacyjnych na stanowisko młodszego referenta w Wydziale Podatków. Dokumenty należy dostarczyć do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta.

"Wiśniowy Klub Książki" - zapraszamy do DKK

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem "na tapetę" wzięta zostanie książka Ashtona Lee - "Wiśniowy Klub Książki". Widzimy się już 29 marca, o godz. 17:00.

Wiosenny kącik przyrody

Marzec to miesiąc, który kojarzy się z wiosną. W związku z tym dzieci z grupy Muchomorków w Publicznym Przedszkolu nr 9 przy Zespole Szkół nr 1 rozmawiały o charakterystycznych zmianach w przyrodzie, jakie zachodzą w okresie przedwiośnia. Podjęto rozmowę o pierwszych wiosennych kwiatach, a także o powracających do Polski ptakach. Zainteresowanie tematem zachęciło wszystkich do "podglądania" budzącej się do życia przyrody.

Roboty w przedszkolu

13 marca w Publicznym Przedszkolu nr 9 przy Zespole Szkół nr 1 gościł tata Kajetana, który zabrał dzieci w podróż do krainy robotów.

Zabawy plastyczne

16 marca w Publicznym Przedszkolu nr 9 przy Zespole Szkół nr 1 gościła mama Milenki, która opowiedziała przedszkolakom o podróżach do egzotycznych miejsc. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Bohater tygodnia”.