Aktualności

Dobry Start

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca do składania przez internet wniosków o przyznanie świadczenia Dobry Start. Rządowy program zakłada 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. To świadczenie również przyznawane jest bez względu na dochód.

Przebudowa terenów zielonych zakończona

Nowe parki, skwery, ścieżki, nasadzenia roślinności… Mieszkańcy już mogą korzystać z sześciu odmienionych terenów zielonych w różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego. Dzięki projektowi o wartości ok. 5 mln zł zostało przebudowanych przeszło 12 ha, w tym w sumie 4,5 ha dotychczasowych nieużytków.

Lipcowy numer Gazety Wodzisławskiej w dystrybucji

Trwa dystrybucja lipcowego wydania Gazety Wodzisławskiej. W miesięczniku przeczytamy m.in. o otwarciu zrewitalizowanego dworca kolejowego oraz Centrum Przesiadkowego, finale projektu rozwoju terenów zieleni oraz otwarciu nowej strzelnicy sportowej.

Zostań partnerem programu "Rodzina 3+"

Prowadzicie działalność gospodarczą? Chcielibyście przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskie rodziny? "Rodzina 3+" to program, który daje rodzinom wielodzietnym wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do rodzin zamieszkałych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego.

Dworzec i Centrum Przesiadkowe otwarte

Początek lipca w Wodzisławiu Śląskim oznacza ponowne otwarcie dla użytkowników zabytkowego dworca kolejowego po generalnym remoncie. Zrewitalizowany obiekt został zaadaptowany pod Centrum Przesiadkowe Wodzisław Śląski oraz pod Centrum Aktywności Społecznej.

Brązowo, ale czy zdrowo?

Państwowa Inspekcja Sanitarna już po raz kolejny zorganizowała kampanię informacyjno - edukacyjną pod hasłem: "Brązowo, ale czy zdrowo?". Jej celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z nadmiernym opalaniem, również w solariach.