Aktualności

Piknik Edukacyjny na "Trzech Wzgórzach"

29 kwietnia powiatowe szkoły wspólnie z Wydziałem Oświaty Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim organizują w Rodzinnym Parku Rozrywki w Wodzisławiu Śląskim Piknik Edukacyjny.

Spektakl taneczny Teatru Tańca Memento dla widowni szkolnej

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza młodzież szkolną od IV klasy szkoły podstawowej do klasy II szkoły gimnazjalnej na premierowy spektakl „Wojownik światła” w wykonaniu aktorów Teatru Tańca Memento. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 18 maja o godz. 10:00 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Już 300 nowych drzew w mieście!

Pierwszego dnia ponad 160, następnego dnia drugie tyle, łącznie około 300 nowych drzew. Właśnie tyle sadzonek znalazło swoje miejsce w mieście z okazji kolejnej jubileuszowej akcji #760drzewNA760lat.

3 maja odwiedź Punkt Informacji Turystycznej

W święto Konstytucji 3 Maja wodzisławski Punkt Informacji Turystycznej będzie czynny w godzinach otwarcia Muzeum, tj. od 15:00 do 18:00. Zachęcamy, by w tym dniu skorzystać z oferty Punktu IT i zaopatrzyć się w mapy rowerowe, przewodniki miejskie oraz po województwie śląskim.

Wojciech Jagielski będzie gościem wodzisławskiej biblioteki

Laureat wielu nagród dziennikarskich i literackich pojawi się w wodzisławskiej bibliotece 9 maja. Wojciech Jagielski to pisarz, dziennikarz, reportażysta. Autor między innymi książek: Dobre miejsce do umierania, Nocni wędrowcy, Wypalanie trwa, Trębacz z Tembisy czy Wszystkie wojny Lary.

Mistyka w Art Wladislavia

W galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia” znajdującej się na Rynku Starego Miasta można oglądać obrazy Zygmunta Łacioka.