Aktualności

Bajki i baśnie w Publicznym Przedszkolu nr 15

20 marca w Publicznym Przedszkolu nr 15 odbył się międzyprzedszkolny konkurs "Ekspert baśni i bajek". W konkursie wzięły udział reprezentacje z Publicznych Przedszkoli nr: 1,3,4,5,6,8,12,13,15,16,18,19.

Powitanie wiosny

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 18 w Wodzisławiu Śląskim przywitały pierwszy dzień wiosny barwnym i rozśpiewanym korowodem, którym przemierzały ulice osiedla XXX-lecia.

Witaj wiosno!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca – był bardzo kolorowy i wesoły w Publicznym Przedszkolu nr 2. Dzieci przygotowały ekologiczną Marzannę, która jest symbolem zimy.

Kolejny Symfoniczny Poniedziałek już 27 marca

Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Stowarzyszenie Nasz Wodzisław zapraszają na "Wiosenne impresje muzyczne" w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara.

Pierwszy Dzień Wiosny w zawadzkiej Szesnastce

Dzień 21 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale dzień szczególnie lubiany przez wszystkich uczniów, a zwłaszcza tych z najstarszych klas.

Bezpiecznie ze Sznupkiem

21 marca w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 odbyło się spotkanie z policjantami. Tematem spotkania było „Nie chcę, nie idę, nie biorę” a celem uwrażliwienie dzieci na kontakty z osobami obcymi oraz wyrobienie u nich asertywności.

Wodzisławska Liga Szachowa pod patronatem prezydenta

24 marca rozpocznie się Wodzisławska Liga Szachowa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Rozgrywki odbywać się będą w Zespole Szkół nr 2. Podczas trzech spotkań wyłoniony zostanie zwycięzca, który zgromadzi największą ilość punktów.

Msza Trydencka w tę niedzielę

26 marca o godzinie 13:00 zostanie odprawiona w Wodzisławiu Śląskim Msza Święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, zwana Trydencką. Miejscem celebracji nabożeństwa będzie kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.