Aktualności

Lubisz gry planszowe? Klub "Jaskinia" zaprasza

„Jaskinia” to nieformalny klub miłośników gier planszowych i innych rozgrywek stołowych, takich jak: karcianki, sesje RPG i tzw. „bitewniaki”. Spotkania w ramach klubu odbywają się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w dzielnicy Radlin II. Kolejne będzie mieć miejsce w sobotę, 1 lipca.

Najlepsi uczniowie nagrodzeni podczas Gali Laureatów

Za nami tegoroczna Gala Laureatów - święto najlepszych, najbardziej utalentowanych i odnoszących najbardziej znaczące sukcesy uczniów wodzisławskich szkół. Kolejna już edycja wydarzenia oświaty odbyła się w środę, 21 czerwca w niedawno wyremontowanej sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Duże zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta

W poniedziałek, 26 czerwca rozpoczyna się przebudowa ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim. Oznacza to zmianę organizacji ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. 26 Marca (Rondo Nowomiejskie) do skrzyżowania z ulicą Leszka.

Poczuj klimat - weź udział w „Konkursie z klimatem”

Ponad pięć tysięcy czujników czadu oraz dwadzieścia oczyszczaczy powietrza to pula nagród w „Konkursie z klimatem”. Te „klimatyczne” nagrody można zdobyć za udzielenie porady na temat tego, jak dbać o czyste powietrze. Do udziału w „Konkursie z klimatem”, który potrwa do 13 sierpnia br., zaprasza TAURON.

Dworzec kolejowy i centrum przesiadkowe: wkrótce przetargi

W nawiązaniu do Planu Zamówień Publicznych Wydział Architektury, Inwestycji i Dróg Miejskich informuje, iż wkrótce w Biuletynie Informacji Publicznej zostaną opublikowane ogłoszenia o wszczęciu postępowania przetargowego dla dwóch bardzo ważnych dla miasta projektów.

"Uzależnienia drogą donikąd" - kolejna edycja zakończona

Dobiegła końca kolejna edycja kampanii profilaktycznej "Uzależnienia drogą donikąd", organizowanej przez Urząd Miasta oraz Komendę Powiatową Policji. W ramach kampanii przeprowadzono 15 spotkań z uczniami klas pierwszych szkół gimnazjalnych z terenu Wodzisławia Śląskiego, w których wzięło udział ok. 345 uczniów.