Aktualności

Miłośnicy street workout z całej Polski zjadą do Wodzisławia Śląskiego

To będzie pierwsze takie wydarzenie w Wodzisławiu Śląskim. 13 maja od godz. 10.00 będziemy mieli okazję oglądać widowiskowe pokazy podczas Ogólnopolskich Zawodów Street Workout. Impreza, nad którą patronat objął prezydent miasta Mieczysław Kieca, odbędzie się przy ul. Bogumińskiej nieopodal stadionu miejskiego.

760. kontrola Straży Miejskiej na 760 lat miasta

Kolejna osoba nagrodzona w związku z jubileuszem 760-lecia Wodzisławia Śląskiego! Tym razem specjalną nagrodę przyznaliśmy z okazji 760. kontroli domowej kotłowni w tym roku, przeprowadzonej przez strażników miejskich w ramach kampanii #ZdemaskujSmog. Tak też #tworzyMYwodzisław!

3 maja - sprawdź, co będzie się działo w Wodzisławiu Śląskim

Prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza do udziału w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, 96. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego oraz - wspólnie z GRH "Powstaniec" - w wydarzeniu, które od lat towarzyszy oficjalnym uroczystościom - 7. Pikniku Historyczno-Militarnym w Wodzisławiu Śląskim.

To będzie udany wieczór z kabaretem „Jurki”

Kabaret „Jurki” - laureaci Przeglądu Kabaretów PAKA, 20 maja wystąpią w Wodzisławskim Centrum Kultury. „Święta polskie” tak zatytułowany jest najnowszy program kabaretu „Jurki”, z którym artyści pojawią się w Wodzisławiu Śląskim. Czy i dlaczego warto świętować? Czy święta kończy jakaś głębsza refleksja albo burzliwa wymiana zdań? O tym będziemy mieli okazję przekonać się już w sobotę, 20 maja o godzinie 20:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

W ten sposób ładują akumulatory na kolejne dni

Aktywny wypoczynek to coś, co lubią najbardziej. Wędrują, poznają, nawiązują nowe znajomości. Mowa o uczestnikach wyjazdów organizowanych przez Koło Miejskie w Wodzisławiu Śląskim Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego.