Aktualności

Nowy plac zabaw w SP 10

W tym roku prezydent miasta Mieczysław Kieca już po raz czwarty ogłosił konkurs dla wszystkich szkół i placówek oświatowych podlegających miastu na doposażenie placu zabaw oraz na organizację lub doposażenie siłowni „pod chmurką”. Tym sposobem Szkoła Podstawowa nr 10 już teraz może pochwalić się całkiem nowym placem zabaw.

Bezpłatne porady prawne

Każdy czasami potrzebuje zasięgnąć opinii fachowca w prawnych kwestiach. W Galerii Art Wladislavia jest to możliwe za darmo.

Miasto wsparło II Regatę Run Cross

W niedzielę, 4 września, na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” odbędzie się kolejna impreza sportowa – II Regata Run Cross. Organizatorem wydarzenia, współfinansowanego przez Miasto Wodzisław Śląski, jest jedna z wodzisławskich organizacji pozarządowych – Klub Sportowy Cross-Sport Wodzisław Śląski.

Smart Plac w ZS nr 1

Już 2 września w Zespole Szkół nr 1 zostanie otwarty jedyny w naszym mieście płaski plac zabaw z miasteczkiem ruchu drogowego.

Kasa WCK we wrześniu

Od września zapraszamy do kasy Wodzisławskiego Centrum Kultury. Po wakacyjnej przerwie zespoły Amatorskiego Ruchu Artystycznego wracają do zajęć, będą też trwały nabory. Zachęcamy do dokonywania opłat za zajęcia w kasie.

Zmiana rozkładu jazdy autobusów

Informujemy, że od 1 września 2016 roku w rozkładzie jazdy obejmującym wszystkie linie (A, B, C, D) zostaną wprowadzone zmiany. Zmiany te są odpowiedzią na liczne prośby mieszkańców. Równocześnie przypominamy, że od początku miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą kursować według rozkładu jazdy w dni nauki szkolnej.