Aktualności

Wernisaż Piotra Solisa w „Art Wladislavia”

Galeria Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia” zaprasza na wernisaż wystawy obrazów wodzisławskiego artysty Piotra Solisa. Wydarzenie zostało zaplanowane na czwartek, 6 października 2016, na godz. 15.30.

Lekcja w schronie

29 września 2016 r. uczniowie klasy szóstej wodzisławskiej "Dziesiątki" uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach w schronie przeciwlotniczym, który znajduje się w wodzisławskim parku.

Wodzisław Śląski z Grand Prix Kryształów PR-u

Powtórnie Wodzisław Śląski zdobył prestiżowe Grand Prix w konkursie Kryształy PR-u. To nie wszystko! Naszemu miastu na tegorocznej konferencji PR w Samorządzie i Administracji w Krakowie przyznano także dwa wyróżnienia. Nagrody cieszą tym bardziej, że do konkursu wpłynęło ok. 200 zgłoszeń, a wśród nagrodzonych znalazły się także Warszawa, Kraków czy Gdańsk.

Start ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski

Na swój pierwszy mecz rozgrywek I Ligi Kobiet zawodniczki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski udały się aż do Gorzowa Wielkopolskiego, aby stanąć do walki z drużyną AZS AJP II Gorzów Wielkopolski. Już pierwsza kwarta meczu pokazała, że będzie to bardzo wyrównany i zacięty pojedynek.

Biblioteka: spotkanie z Piotrem Kulczyną

28 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie z autorem książki „Droga na Wschód” Piotrem Kulczyną. Podróżnik opowiadał o swoich niesamowitych przygodach, pokazywał zdjęcia z przeróżnych miejsc na Syberii, w Mongolii oraz w okolicach Kaukazu, pomógł słuchaczom lepiej zrozumieć tamtejszą kulturę, a także, co dość zaskakujące, dał przybyłym porządną lekcję historii.

Woda przebadana

Kolejna kontrola wody za nami. I po raz kolejny, opinia jest taka sama.

Święto czytania w ZSP nr 3

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma już 16-letnią tradycję, a zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.