Aktualności

Strażacy z Kokoszyc zapraszają na Dzień Bezpieczeństwa

Dzień Bezpieczeństwa, a także Miejski Dzień Strażaka i jubileusz 105-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kokoszycach - to wszystko na sobotę, 6 maja zaplanowali wodzisławscy strażacy-ochotnicy. Wydarzeniom, które zostaną zorganizowane pod szyldem 760-lecia miasta, będzie patronował prezydent Mieczysław Kieca.

Program SMOG STOP - urzędnicy pomogą wypełnić Ci wniosek

Pracownicy Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego udzielają mieszkańcom pomocy przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie zadań w ramach regulaminu programu „SMOG STOP. Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”, proponowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

#tworzyMYwodzisław: Wanda Bukowska

Nie ma cienia przesady w sformułowaniu, że gdyby nie ona, zespołu ZPiT Vladislavia by nie było. A już na pewno nie w takim kształcie, z takim dorobkiem i sukcesami. W kolejnym wydaniu naszego jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław prezentujemy Wandę Bukowską.

Start jubileuszowej wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego

W czwartek, 27 kwietnia w zabudowie kontenerowej Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej prac uczniów Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim i ogłoszenie wyników kolejnego już konkursu jubileuszowego - #tworzyMYwodzisław. Wykonane przez młodych wodzisławskich artystów prace konkursowe, a dodatkowo także dyplomowe, w RPR można podziwiać do 12 maja.

Premiera nowego spektaklu Teatru Szydło

Internet i nowe technologie zajęły w dzisiejszych czasach znaczne miejsce w życiu człowieka. Aktorzy Młodzieżowego Teatru Szydło z Wodzisławskiego Centrum Kultury postanowili poruszyć temat cyberrzeczywistości w ich najnowszym przedstawieniu. Premiera spektaklu „Raff 13” odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia o godz. 17:00 w WCK.

Wodzisławianie nominowani do tytułu Strażak Roku

Wodzisławianie znaleźli się w gronie nominowanych do tytułu Strażak Roku województwa śląskiego 2017 i teraz liczą na nasze głosy SMS. Strażaków zawodowych wytypowała Państwowa Straż Pożarna. Z kolei lista kandydatów wśród strażaków ochotników jest otwarta. Mogą ich zgłaszać mieszkańcy naszego regionu.

W RPR odbędzie się pokaz ptaków i innych zwierząt

Razem ze Stowarzyszeniem Hodowców Drobnego Inwentarza zapraszamy do udziału w pokazie ptaków i innych zwierząt, zorganizowanym w ramach edukacji przyrodniczej mieszkańców: dzieci, młodzieży i dorosłych. Pokaz odbędzie się 3 maja w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

Ocena zasobów pomocy społecznej miasta

Ocenę zasobów pomocy społecznej dla miasta Wodzisławia Śląskiego za rok 2016 przedstawiła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Obrady miały miejsce w środę, 26 kwietnia.