Aktualności

Premiera nowego spektaklu Teatru Szydło

Internet i nowe technologie zajęły w dzisiejszych czasach znaczne miejsce w życiu człowieka. Aktorzy Młodzieżowego Teatru Szydło z Wodzisławskiego Centrum Kultury postanowili poruszyć temat cyberrzeczywistości w ich najnowszym przedstawieniu. Premiera spektaklu „Raff 13” odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia o godz. 17:00 w WCK.

O misjach wśród migrantów z o. Damianem Cichym

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkania z o. Damianem Cichym - wodzisławianinem, werbistą, misjonarzem i badaczem migracji. O misjach wśród migrantów z gościem Biblioteki porozmawiamy 28 marca, o godz. 11:00 i 17:00.

Trwa przebudowa bocznej 26 Marca

W Wodzisławiu Śląskim realizowane są właśnie plany inwestycyjne zw. z rozbudową drogi wraz z przebudową istniejącego odcinka ul. 26 Marca 27-33. Za realizację zadania odpowiadają dwie wyłonione w przetargu firmy.

Konkurs "Bajka o moim mieście" - sprawdź, kto wygrał

Znamy zwycięzców konkursu literackiego "Bajka o moim mieście", organizowanego z okazji jubileuszu 760-lecia Wodzisławia Śląskiego przez Wydział Edukacji. Podsumowanie zabawy nastąpiło w środę, 22 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Konkurs na jadalny łuk triumfalny

Na słodko i na słono, w 2D i 3D, kolorowe i pastelowe - takie jadalne łuki triumfalne przygotowane przez uczniów można było dziś spróbować w auli Zespołu Szkół nr 2. Wszystko za sprawą konkursu, którego jurorem byłą Remigiusz Rączka - znany z programów telewizyjnych kucharz, nauczyciel, właściciel restauracji i propagator śląskiej kuchni.

Wiosna jest już z nami!

21 marca dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi powitały kalendarzową wiosnę. Jak co roku przedszkolaki miały okazję kultywować znane rytuały związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny.