Aktualności

Śląski Związek Chórów i Orkiestr podsumował miniony rok

Zgodnie ze Statutem Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr, w poszczególnych Okręgach Związku na początku nowego roku organizowane są Walne Zebrania Sprawozdawcze Delegatów. Nie inaczej było w Okręgu Wodzisławskim ŚZChiO, w którym Walne Zebranie odbyło się 4 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

Wodzisław Śląski wśród liderów oświaty

Miasto Wodzisław Śląski zajęło VII miejsce w Rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego "WSPÓLNOTA" podsumowującym wykorzystanie dotacji unijnych na oświatę w latach 2007-2015 w kategorii "Miasta powiatowe". Wyróżnienie podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty "Edukacja Przyszłości", odbywającej się w dniach 15-16 marca w Toruniu, odebrał prezydent Mieczysław Kieca.

Poznajemy kosmos

W marcu dzieci 6-letnie z grupy „Sówek” z Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi miały możliwość poznania niektórych tajemnic kosmosu, a jak wiadomo kosmos skrywa wiele tajemnic...

Wystawa plenerowa rodzica, Piotra Solisa

Na przełomie lutego i marca uczniowie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3 mieli okazję podziwiać wystawę prac pana Piotra Solisa - mieszkańca Wodzisławia Śląskiego, a prywatnie ojca dwójki uczniów tej szkoły.