Aktualności

Znamy nowych członków rady dzielnicy Kokoszyce

Rozpoczęły się kadencje nowych rad dzielnic naszego miasta. Wybory na kadencję 2017-2021 w poszczególnych dzielnicach odbywały się od 6 do 20 lutego. W związku z brakiem niezbędnego kworum podczas głosowania w Kokoszycach zaplanowano powtórne głosowanie. Nowych członków rady dzielnicy wybrano ostatecznie w środę, 19 kwietnia.

Rusza cykl Rowerem po Wodzisławiu 2017

Zeszłoroczny cykl rowerowy cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego w tym roku również znalazł się w kalendarzu wydarzeń Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM”. Wraz miejską jednostką zapraszamy do udziału w cyklu rajdów rowerowych pod nazwą Rowerem po Wodzisławiu 2017.

Kolejna premiera Teatru Tańca Memento

Podążanie za głosem swojego serca oraz wierność własnym przekonaniom i wartościom bywa trudne w dzisiejszym świecie. Aktorzy TT Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury postanowili zmierzyć się z tym tematem w swoim najnowszym przedstawieniu. Spektakl „Wojownik światła” będzie można zobaczyć w niedzielę, 23 kwietnia o godz. 18:00 w WCK.

Nowe badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Łączy nas pamięć

Szkoła Podstawowa nr 8 to szkoła z tradycją, szkoła, w której nie zapomina się o przeszłości, która pamięta historię... Dlatego uczniowie szkoły włączyli się w akcję "Żonkile".

Z muzyką przez świat bajek

W środę, 19 kwietnia, w Publicznym Przedszkolu nr 12 (ZSP3) rozbrzmiewała „bajkowa muzyka”. Dzieci gościły bowiem przedstawicieli szkoły muzycznej z panem Pawłem Sobikem na czele. Pan Paweł jest już dobrze znany przedszkolakom, gdyż cyklicznie wprowadza dzieci w świat muzyki.

Schodami do wiedzy

Jaki jest wzór na pole prostokąta? Na jakie pytania odpowiadają poszczególne przypadki? Kiedy miały miejsce ważne wydarzenia historyczne? Jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym? Na te pytania uczniowie znajdują odpowiedź na schodach, którymi codziennie wędrują do sal lekcyjnych.