Aktualności

Przedszkolaki w muzycznym świecie bajek

27 kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 odbyły się warsztaty muzyczne zorganizowane przez muzyków z Agencji Artystycznej Pawła Sobika. W warsztatach wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych.

Przedszkolaki sadzą drzewa

25 kwietnia dzieci z  Publicznego Przedszkola nr 9 przy Zespole Szkół nr 1 dołączyły do akcji sadzenia drzew w mieście pod hasłem  "760 drzew na 760-lecie Wodzisławia Śląskiego". 

Przedszkolaki mówią głośno: "Stop niskiej emisji"

Podczas spotkania z przedstawicielem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i całej przedszkolnej społeczności dzieci z gr IV z Publicznego Przedszkola nr 15 w bardzo zabawny sposób pokazały, skąd się bierze ciepło w naszych domach.

"Mlecznobiały dzień" w Publicznym Przedszkolu nr 4

„Dzieciaki Mleczaki” to edukacyjno-informacyjny projekt, sfinansowany przez Polską Izbę Mleka, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Celem projektu jest pokazanie walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.

#DziejeSięWodzisław, czyli filmowe podsumowanie ostatnich dni

W nowym odcinku Dzieje się Wodzisław mówimy m.in. o Gali Tanecznej MIX 2017, która zgromadziła w naszym mieście ok. 1200 tancerzy z całej Polski, kolejnej akcji jubileuszowej, czyli #760drzewNA760lat oraz zorganizowanej z okazji 760-lecia Wodzisławia Śląskiego wystawie prac konkursowych i dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego.

Majowy program imprez WCK

Festiwale, spektakle teatralne, kabaret, seanse filmowe, kursy czy obchody Święta Konstytucji 3 Maja... Zapraszamy do zapoznania się z majowym programem imprez organizowanych przez Wodzisławskie Centrum Kultury, czyli jedną z dziewięciu miejskich jednostek.