Sport

Emocje nie opuszczały przez cały dzień

146 zawodników wzięło udział w jubileuszowym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. Sportowym duchem walki, siłą, determinacją i głośnym dopingiem wykazali się zawodnicy, którzy 20 maja spotkali się w Szkole Podstawowej nr 8.

Pokazy kaskaderskie na stadionie miejskim

23 maja na stadionie miejskim przy Bogumińskiej 8 obędzie się impreza dla miłośników ekstremalnych wrażeń. Punktualnie o godz. 19 na terenie obiektu MOSiR "CENTRUM" rozpoczną się pokazy kaskaderskie.

Ogólnopolskie Zawody Street Workout za nami

Pierwsza edycja Ogólnopolskich Zawodów Street Workout zakończyła się sukcesem. Zadowoleni byli zarówno uczestnicy, jak i obserwujący zmagania czołowych polskich, choć nie tylko, zawodników tej niezwykle widowiskowej dyscypliny. 13 maja na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Centrum stawiło się ponad 40 śmiałków, którzy dzięki dyscyplinie i determinacji potrafili zapanować nad idealną koordynacją własnego ciała.

X Turniej Karate o Puchar Prezydenta Miasta

W sobotę, 20 maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 odbędzie się jubileuszowy X Turniej Karate o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy. Organizatorem imprezy jest Ognisko Specjalistyczne Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej KARATE-DO.

W niedzielę II wyścig Cross Country MTB Wodzisław Śląski

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” zaprasza na zawody sportowe w kolarstwie górskim pn. Cross Country MTB Wodzisław Śląski 2017. Pierwszy wyścig odbył się 9 kwietnia na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”, kolejny będzie miał miejsce na „Balatonie” 14 maja. Start o godzinie 11:00!

Miłośnicy street workout z całej Polski zjadą do Wodzisławia Śląskiego

To będzie pierwsze takie wydarzenie w Wodzisławiu Śląskim. 13 maja od godz. 10.00 będziemy mieli okazję oglądać widowiskowe pokazy podczas Ogólnopolskich Zawodów Street Workout. Impreza, nad którą patronat objął prezydent miasta Mieczysław Kieca, odbędzie się przy ul. Bogumińskiej nieopodal stadionu miejskiego.

Wodzisławska Liga Szachowa pod patronatem prezydenta

Rozgrywki w ramach Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych dobiegają końca. Ostatni z turniejów odbędzie się we wtorek, 16 maja w Zespole Szkół nr 2. Zwycięzcą cyklu okaże się osoba, która podczas wszystkich zawodów zgromadzi największą liczbę punktów.

Medal Sandry Pniak na międzynarodowym turnieju

Na przełomie kwietnia i maja wodzisławska zawodniczka Sandra Pniak reprezentowała Polskę na międzynarodowym turnieju European Grappling Championship w serbskim Novym Sadzie. W ciągu dwóch dni wodzisławianka stoczyła sześć ciężkich pojedynków i wróciła do kraju ze srebrnym medalem.