Sport

Dobre starty wodzisławian w Błękitnej Wstędze Balatonu

Ponad 200 uczestników spotkało się na trasie Błękitnej Wstęgi Balatonu. Pełne emocji zawody odbyły się 26 marca. Tym razem rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach. Sportowcy zmagali się z trudnościami terenu, jak i własnymi słabościami na dystansie 5 i 10 kilometrów. Pochłaniające sporo energii podbiegi, niejednokrotnie piaszczyste podłoże dawało się we znaki. Dodatkowo, z okazji jubileuszu 760-lecia Wodzisławia Śląskiego, rozegrano bieg młodzieżowy na dystansie 760 metrów.

Cross Country MTB Wodzisław Śląski 2017 już 9 kwietnia!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” zaprasza na zawody sportowe w kolarstwie górskim pn. Cross Country MTB Wodzisław Śląski 2017. Pierwszy wyścig odbędzie się 9 kwietnia na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”, kolejny na „Balatonie” 14 maja. Start o godzinie 11:00!

1 kwietnia Wodzisławski Dzień Fitness

W marcu na billboardach usytuowanych w różnych częściach miasta znalazło się zaproszenie na Wodzisławski Dzień Fitness - imprezę sportową nie tylko dla kobiet, która już 1 kwietnia odbędzie się w Zespole Szkół nr 3.

Wodzisławska Liga Szachowa pod patronatem prezydenta

24 marca rozpocznie się Wodzisławska Liga Szachowa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Rozgrywki odbywać się będą w Zespole Szkół nr 2. Podczas trzech spotkań wyłoniony zostanie zwycięzca, który zgromadzi największą ilość punktów.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich kolejnych zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Pierwszy trening w ramach Szkółki Kolarskiej za nami

Zaledwie dwa dni po przeprowadzeniu naboru do Szkółki Kolarskiej w Rodzinnym Parku Rozrywki odbył się pierwszy trening młodych wodzisławskich rowerzystów. Zajęcia realizowane są w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa, dzięki środkom Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, jakie Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało MOSiR "CENTRUM".

#tworzyMYwodzisław z Wodzisławskim Klubem Morsów "Kra"

Balaton odwiedzają już od 2012 roku, choć formalnie jako stowarzyszenie działają od 2015 roku. – Zacząłem morsować chyba na przekór rodzicom, żeby im udowodnić, że zimą nie muszę się ubierać, tak jak oni chcą, tylko mogę sam o tym decydować – wspomina chodzący w rozpiętej kurtce, ku dezaprobacie rodziców, Piotr Jóźwik, jeden z pierwszych morsujących na Balatonie. Nieco później dołączyli do niego koledzy, a potem również tata.