Pomoc Społeczna

MOPS nie wystawia PIT-ów

Początek roku to czas rozliczania podatków od dochodów, które uzyskaliśmy w 2016 roku. W związku z tym w ostatnich dniach MOPS odnotował wiele pytań dotyczących PIT za 2016 rok.

"Lepsze jutro" - trwa nabór do projektu

Do 28 lutego br. prowadzony jest nabór uczestników projektu "Lepsze Jutro", który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Ilość miejsc ograniczona.

Policzono bezdomnych w naszym mieście

W całej Polsce w nocy z środy na czwartek liczono bezdomnych. Akcja przeprowadzona została także na terenie Wodzisławia Śląskiego. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z policjantami łącznie naliczyli 41 osób w tym 3 kobiety bez dachu nad głową, przebywających na terenie miasta.

MOPS o programie "Za życiem"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim od początku roku przyjmuje wnioski o ustalenie prawa do jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia się dziecka, u którego zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

Nowy start szansą na lepszą przyszłość

12 osób z Wodzisławia Śląskiego rozpocznie w tym tygodniu projekt "Nowy start szansą na lepszą przyszłość", którego projektodawcą jest "Centrum Języków Obcych i Edukacji Poliglotus". W rekrutacji uczestników firmę wsparł tut. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poprzez m.in. organizację spotkania informacyjnego dla klientów ośrodka.

Bezpłatne porady w Punkcie Konsultacyjnym MOPS

Wzorem lat ubiegłych w Punkcie Konsultacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Księżnej Konstancji 2/1 prowadzone jest poradnictwo w zakresie pomocy psychologicznej, psychiatrycznej oraz prawnej. Z bezpłatnych usług mogą skorzystać mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego.

Zmiany w elektronicznych wnioskach

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prace zmierzające do optymalizacji usług elektronicznych. Wypełnienie wniosków "online" ma być łatwiejsze i przyjemniejsze m.in. poprzez "podpowiadanie" osobom ubiegającym się o określone świadczenia jak największej ilości danych.