NGO`S

Strażacy z Kokoszyc zapraszają na Dzień Bezpieczeństwa

Dzień Bezpieczeństwa, a także Miejski Dzień Strażaka i jubileusz 105-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kokoszycach - to wszystko na sobotę, 6 maja zaplanowali wodzisławscy strażacy-ochotnicy. Wydarzeniom, które zostaną zorganizowane pod szyldem 760-lecia miasta, będzie patronował prezydent Mieczysław Kieca.

Sprawdź, komu możesz przekazać 1% podatku

Czas rozpocząć rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Pamiętajmy, że składając PIT, możemy również przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz tych, którzy tego potrzebują. To bardzo proste. Wystarczy jedynie wpisać numer wybranej organizacji w jednej z rubryk formularza PIT. Kogo w ten sposób możemy wesprzeć w naszym mieście?

Fundacja "Razem dla zdrowia" prosi o przekazanie 1%

Zarząd fundacji "Razem dla zdrowia - Fundacja na rzecz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim" prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz najmniejszych pacjentów Oddziału Pediatrii Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.

KS "KARLIK" przyjmuje zapisy na obóz sportowy

Klub Sportowy TKKF "KARLIK" po raz kolejny zorganizuje obóz rekreacyjno-sportowy w Sierakowie! Wypoczynek w Centralnym Ośrodku Sportowo-Szkoleniowym zaplanowano na ponad dwa tygodnie: od 17 lipca do 2 sierpnia.

Brydżowe rozgrywki za nami

Sportowych emocji i wielu doznań artystycznych dostarczyli nam słuchacze Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystko za prawą rozgrywanego 4 marca Turnieju Brydżowego Par o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Wodzisławski Jarmark Staroci w pierwszą niedzielę miesiąca

Wodzisławski Jarmark Staroci to impreza cykliczna, która zawsze odbywa się w pierwszą niedzielę miesiąca na wodzisławskim rynku.P ierwszy Wodzisławski Jarmark Staroci miał miejsce w 2009 roku i od tego czasu wpisał się już w poczet stałych wydarzeń w mieście. Jarmark organizowany jest przez Stowarzyszenie „Nasz Wodzisław” we współpracy z Urzędem Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Świadczenia zdrowotne - przyznano dofinansowanie

Wiadomo już, kto został wybrany do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie profilaktyki, terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w roku 2017.