Kultura

Tego wydarzenia nie możesz przegapić

Już 22 lutego w wodzisławskiej bibliotece będziemy mieli okazję stanąć twarzą w twarz z autorami niezwykle poruszającej i ważnej książki. "Sura" łączy w sobie niemal dziewięćdziesiąt fotografii autorstwa Macieja Moskwy i miniatur reportażowych napisanych przez Rafała Grzenię, obrazujących rewolucję i wojnę w Syrii. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Przyjdź na koncert zainspirowany wiosną

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia” pt. „Wiosna…”. Impreza odbędzie się w sobotę, 25 marca br. o godz. 17:00 w WCK.

Święto Teatru Małego Widza w WCK

W ramach corocznego Międzynarodowego Dnia Teatru Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych na Święto Teatru Małego Widza. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia br. o godz. 8:30 i 11:00. Podczas Święta Teatru Małego Widza w WCK będzie można zobaczyć premierowy spektakl „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu aktorów Teatru Szydełko. W programie znajdą się również warsztaty teatralne dla publiczności oraz rozmowy w kuluarach na mini bankiecie.

Gwiazdorska obsada na scenie WCK

Artur Barciś, Radosław Pazura, Katarzyna Skrzynecka, Lesław Żurek i Katarzyna Ankudowicz wystąpią 1 kwietnia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wybierz lekturę Narodowego Czytania 2017

Na początku września odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Ponownie, lekturę na to wyjątkowe spotkanie wybiorą Polacy. "Przedwiośnie"? A może "Wesele"? Do wzięcia udziału w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2017 zaprasza Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Szydełko wystawi „Plastusiowy pamiętnik”

Gumka, Ołówek, Linijka, Pióro – to nie tylko wyprawka ucznia, ale też bohaterowie nowego spektaklu Teatru Szydełko, działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. „Plastusiowy pamiętnik” będzie można zobaczyć 2 kwietnia o godz. 16:00 w WCK.