Kultura

MIRAŻ pojedzie na mistrzostwa świata

Zespół Taneczny Miraż działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” W Wodzisławskim Centrum Kultury zajął IV miejsce podczas Krajowych Mistrzostw IDO w Jazz Dance, które odbyły się 24-26 marca w Kielcach. Tym samym zespół weźmie udział w mistrzostwach świata.

SPIN z wysoką międzynarodową lokatą

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” w Wodzisławskim Centrum Kultury zajął VII miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Formacji Tanecznych RADOM OPEN 2017, który odbył się 25 marca.

Święto Teatru Małego Widza w WCK

W ramach corocznego Międzynarodowego Dnia Teatru Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych na Święto Teatru Małego Widza. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia br. o godz. 8:30 i 11:00. Podczas Święta Teatru Małego Widza w WCK będzie można zobaczyć premierowy spektakl „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu aktorów Teatru Szydełko. W programie znajdą się również warsztaty teatralne dla publiczności oraz rozmowy w kuluarach na mini bankiecie.

Schron i wystawa tego dnia cieszył się zainteresowaniem

W minioną niedzielę mieliśmy okazję przybliżyć sobie wydarzenia związane z wyzwoleniem Wodzisławia. Grupa Rekonstrukcji Historycznej Powstaniec Śląski zaprosiła pasjonatów historii do zwiedzenia schronu i najnowszej wystawy sprzętu łączności.

„Machina” próbą ukazania patriotyzmu

Patriotyzm i miłość do Ojczyzny są dla młodzieży tematem niecodziennym, ale wartym podjęcia. Aktorzy TT Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury postanowili zmierzyć się z nim w swoim najnowszym przedstawieniu. Spektakl „Machina” będzie można zobaczyć w sobotę, 8 kwietnia o godz. 17:00 w WCK.

Premiera nowego spektaklu Teatru Szydło

Internet i nowe technologie zajęły w dzisiejszych czasach znaczne miejsce w życiu człowieka. Aktorzy Młodzieżowego Teatru Szydło z Wodzisławskiego Centrum Kultury postanowili poruszyć temat cyberrzeczywistości w ich najnowszym przedstawieniu. Premiera spektaklu „Raff 13” odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia o godz. 17:00 w WCK.

O misjach wśród migrantów z o. Damianem Cichym

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkania z o. Damianem Cichym - wodzisławianinem, werbistą, misjonarzem i badaczem migracji. O misjach wśród migrantów z gościem Biblioteki porozmawiamy 28 marca, o godz. 11:00 i 17:00.