Inwestycje

Które obiekty do termomodernizacji w tym roku?

Miasto od wielu lat walczy ze smogiem poprzez programy ograniczania niskiej emisji, dofinansowania do wymiany źródeł ciepła, prowadzenie kampanii edukacyjnych, przeprowadzanie kontroli palenisk czy inne działania, które wpływają na jakość powietrza. Jednym z nich są także termomodernizacje własnych zasobów.

Przebudowa ul. Leszka i Mieszka - informacja o inwestycji

Miasto realizuje właśnie inwestycje w ramach Planu Rozwoju Sieci Dróg na lata 2016-2018. Dzięki pracom wykonanym w zeszłym roku mieszkańcy mogą już korzystać np. z wyremontowanych odcinków ul. Wyszyńskiego, Siarkowej czy Połomskiej. W najbliższych planach jest m.in. przystąpienie do opracowania dokumentacji projektowej zw. z przebudową ul. Leszka i Mieszka.

Inwestorzy zainteresowani strefą ekonomiczną w mieście

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej prezydent miasta Mieczysław Kieca poinformował, że pięć firm zainteresowanych jest zainwestowaniem w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie Wodzisławia Śląskiego. Dwie działki przy ul. Olszyny objęte zostały KSSE kilka tygodni temu.

Działka usługowa z liniami sortowniczymi na sprzedaż

Masz pomysł na biznes i zagospodarowanie nieruchomości? Prezydent miasta Mieczysław Kieca przeznaczył właśnie do sprzedaży w drodze przetargu dużą działkę przy Marklowickiej 21E. Na jej terenie znajdują się m.in. linie sortownicze do odpadów.

Ruszył przetarg na przebudowę ul. Matuszczyka

Jedną z głównych nitek komunikacyjnych w Wodzisławiu Śląskim czeka w ciągu kilku miesięcy przebudowa. Właśnie ruszył przetarg na remont ul. Matuszczyka. Termin składania ofert upływa 13 lutego. Wyłoniony wykonawca będzie miał czas na zrealizowanie inwestycji do 30 sierpnia.

Olszyny w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Na terenie Wodzisławia Śląskiego została utworzona specjalna strefa ekonomiczna w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chodzi o położone na 24-hektarach działki przy ul. Olszyny, które do KSSE zostały włączonw 30 grudnia 2016 r. Utworzenie strefy to przede wszystkim szansa na przyciągnięcie do miasta potencjalnych inwestorów oraz utworzenie nowych miejsc pracy.