Inwestycje

Drogi na os. Piastów w modernizacji

Zgodnie z Planem Rozwoju Sieci Dróg Miejskich na lata 2016-2018 prowadzone są właśnie prace drogowe na os. Piastów. Do modernizacji przeznaczone zostały odcinki 1A-1E, 2E-8A, 4-4A, 5-7A oraz 11A-15F i 18A-18F.

Miasto dofinansuje przebudowę Radlińskiej i innych dróg powiatowych

Wodzisławscy radni zdecydowali, że miasto ze swojego budżetu przekaże powiatowi wodzisławskiemu ponad 2 mln zł na przebudowę sześciu powiatowych dróg - Radlińskiej, Letniej, Starowiejskiej, Oraczy, Mszańskiej, a dodatkowo również - w ramach etapu I inwestycji - drogi nr 5000S (ul. Górnicza-Kokoszycka).

KSSE zaprasza na konferencję „Strefa wzrostu - po prostu”

Możliwości inwestowania w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w tym wsparcia rozwoju mikro- i małych firm, prezentacja możliwości finansowania inwestycji z funduszy europejskich, informacje o strefowych ulgach podatkowych, a także przybliżenie informacji o nowo włączonych terenach inwestycyjnych - m.in. tego dotyczyć będą najbliższe konferencje "Strefa wzrostu - po prostu", organizowane w Żorach i Żywcu przez KSSE S.A.

Modernizacja ul. Sportowej zakończona

Modernizacja ul. Sportowej to kolejna ważna inwestycja zrealizowana w ramach Planu Rozwoju Sieci Dróg Miejskich na lata 2016-2018. Na czwartek, 20 kwietnia zaplanowano odbiór robót. Jak ulica w dzielnicy Kokoszyce wyglądała przed modernizacją, a jak wygląda po?

Utrudnienia na ulicy Matuszczyka

W związku z remontem ulicy Matuszczyka, który rozpocznie się po Świętach Wielkanocnych, informujemy, iż dojazd na teren parkingu Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" będzie utrudniony. Mogą wystąpić także utrudnienia w ruchu oraz opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.