Inwestycje

Trwa przebudowa bocznej 26 Marca

W Wodzisławiu Śląskim realizowane są właśnie plany inwestycyjne zw. z rozbudową drogi wraz z przebudową istniejącego odcinka ul. 26 Marca 27-33. Za realizację zadania odpowiadają dwie wyłonione w przetargu firmy.

Kokoszyce: modernizacja ul. Osadniczej

Kolejna inwestycja realizowana w ramach Planu Rozwoju Sieci Dróg Miejskich na lata 2016-2018 to modernizacja ul. Osadniczej w dzielnicy Kokoszyce. We wtorek 14 marca nastąpiło przekazanie wykonawcy placu budowy.

Budowa kanalizacji sanitarnej w różnych dzielnicach miasta

W 2017 roku w kolejną fazę realizacji wejdą plany zw. z budową kanalizacji sanitarnej w Wodzisławiu Śląskim. Według szacunków, w efekcie inwestycji podłączonych do "sieci" zostanie ponad 2000 mieszkańców różnych dzielnic miasta: Wilchw, Zawady, Kokoszyc, Jedłownika-Turzyczki-Karkoszki i Starego Miasta.

W planach przebudowa na Leszka i Mieszka

Miasto realizuje kolejne inwestycje w ramach Planu Rozwoju Sieci Dróg Miejskich na lata 2016-2018. W planach jest jeszcze m.in. przebudowa ciągu drogowego i skrzyżowania przy ul. Leszka i Mieszka. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa zw. z inwestycją ma powstać do 30 sierpnia.

Plac zabaw w parku miejskim zostanie rozbudowany

Najmłodsi wodzisławianie będą mogli korzystać z dodatkowych urządzeń i zabawek, o które uzupełniony zostanie plac zabaw w rewitalizowanym parku miejskim. To nie wszystko. W planach jest także wykonanie blisko 100 m kw. nowej powierzchni poliuretanowej, która w jeszcze większym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa użytkowników placu.

Przebudowa ul. Młodzieżowej ruszy jeszcze w tym roku

- Nasze wieloletnie starania ze strony prezydenta miasta o kompleksowy remont tej drogi wojewódzkiej zakończyły się sukcesem. Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził plan rzeczowo-finansowy inwestycji i remontów, w którym znalazła się ul. Młodzieżowa. Środki zabezpieczone w budżecie województwa na lata 2017-2018 wynoszą 23,6 mln zł. - poinformował Dariusz Szymczak, I zastępca prezydenta miasta.