FIS

Start nowej edycji Funduszu Inicjatyw Społecznych

Trwa druga edycja Funduszu Inicjatyw Społecznych, w ramach którego mieszkańcy ponownie będą mogli starać się o wsparcie realizacji swoich pomysłów. W tym roku w puli FIS-u także znalazło się 100 tys. zł.

Zakończenie projektu "Kobiety mają moc"

Spotykały się systematycznie od 12 czerwca dzieląc się pasjami, artystyczną wrażliwością i po części swoim życiowym doświadczeniem. Jak wspomina inicjatorka spotkań, Halina Socha, każda minuta spędzona razem była dla nich swoistą terapią, która ośmielała, zachęcała do działania i dodawała niemalże anielskich skrzydeł.

Malowały anioły w Bibliotece

20 listopada br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim odbyły się warsztaty pn. Mój Anioł - malowanie na desce z Elą Kosiec.

100 paczek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Dzięki środkom z Funduszu Inicjatyw Społecznych fundacja Fenix - „Powstań do Życia” wraz ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Wodzisławiu Śląskim i Państwową Szkołą Muzyczną I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim zrealizują projekt pt. "100 paczek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości".

Piknik sportowy w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Grupa wodzisławskich fanów biegania na czele z Ireneuszem Stachowiakiem i Henrykiem Szkatułą, z ramienia miasta Wodzisławia Śląskiego i dzięki dofinansowaniu w ramach programu FIS, zaprasza do wzięcia udziału w festiwalu sportowym upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

10. Jubileuszowy "Ja i Maraton"

Dzięki środkom z Funduszu Inicjatyw Społecznych Klub Sportowy „Forma” przygotował jubileuszową, 10. odsłonę "Ja i Maraton" im. Zbigniewa Marszałkowskiego. Impreza odbyła się w sobotę, 21 października.