Edukacja

Żywa lekcja przyrody w Szkole Podstawowej nr 5

20 marca odbyła się dla uczniów klas I – III i IV - VI żywa lekcja przyrody, której bohaterami były gady, a dokładniej węże, żółwie i jaszczurki. Lekcja prowadzona była przez pana A. Pająka z Mikołowa.

Piątka ponownie na podium

Tym razem szkolne reprezentacje dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej nr 5 zanotowały świetny występ w kolejnej dyscyplinie sportowej - biegach łyżwiarskich, zdobywając tytuły wicemistrzów powiatu.

Bądź przyjacielem pszczół

24 marca Zespół Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Wodzisławiu Śląskim gościł przedstawicieli Koła Pszczelarzy z Gorzyc. Uczestnikami zajęć „Bądź przyjacielem pszczół” byli uczniowie klas szóstych.

Woda – nasz wielkie skarb

O znaczeniu wody w przyrodzie i konieczności jej oszczędzania przekonały się dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19 w czasie obchodów Światowego Dnia Wody.

Jak można uratować komuś życie?

Odpowiedzi na to pytanie szukały dzieci czteroletnie z Publicznego Przedszkola nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7. 23 marca w grupie Krasnoludków odbyły się warsztaty medyczne przeprowadzone przez tatę Zuzi P., pana Marcina, który jest ratownikiem medycznym.

Zimę żegnamy, wiosnę witamy!

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 12 wchodzącego w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3, barwnym korowodem udały się na pobliską łąkę, by pożegnać zimę i powitać wiosnę.