Edukacja

Żyj smacznie i zdrowo!

Jak co roku, w maju, uczniowie klasy pierwszej ekologicznej Gimnazjum nr 1 wzięli udział w warsztatach kulinarnych wraz z młodzieżą klasy III Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Zagadki ludzkiego ciała

17 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 zwiedzili imponującą edukacyjną wystawę "Body worlds". Jest to najliczniej odwiedzana na świecie naukowa wystawa dotycząca anatomii człowieka autorstwa dr. Gunthera von Hagensa.

Wybuchowe reakcje w kokoszyckim przedszkolu

18 maja wychowankowie Publicznego Przedszkola nr 13 już po raz drugi, i zapewne nie ostatni, brali udział w warsztatach chemicznych, które w bardzo ciekawy sposób prowadzą panie z „Chemical World” z Krakowa.

Okręgowa Stacja Ratownictwa Górniczego bez tajemnic

16 maja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi miały okazję odwiedzić Okręgową Stację Ratownictwa Górniczego w Wodzisławiu Śląskim. Na wspaniałą wycieczkę pełną atrakcji dzieci z grupy "Tygryski” zaprosił pracujący tam tata Sary - pan Piotr Hauder. 

"U starki w chałpie"

18 maja Bajomisie, Motylki i Krasnalki z Publicznego Przedszkola nr 18 odwiedziły Żorskie Centrum Regionalne, gdzie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych "U starki w chałpie".

Malarski plener przedszkolaków

W ramach programu "Moja mała ojczyzna” dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 wzięły udział w plenerze malarskim "Piękne  zakątki mojego miasta".