Dla seniora

Studenci WUTW nie narzekają na nudę

O tym, że słuchacze Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku się nie nudzą, świadczy ich program wydarzeń, w którym ochoczo biorą udział. Zobaczcie, co przygotowali na ten miesiąc.

Dwanaście par świętowało Złote Gody w USC

Dwanaście par z Wodzisławia Śląskiego 17 stycznia odebrało z rąk prezydenta miasta Mieczysława Kiecy medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W ten sposób w Urzędzie Stanu Cywilnego jubilaci świętowali Złote Gody.

W styczniu seniorom nie będzie się nudzić

Co seniorzy mogą robić w Wodzisławiu Śląskim? Pomysłów jest wiele, nie tylko tych autorstwa Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tylko w styczniu wśród wydarzeń dedykowanych osobom starszym znajdziemy koncerty, warsztaty czy spotkania klubów hobbystycznych.

II Bieg Białej Wstążki

W sobotę 22 października w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się II Bieg Białej Wstążki – impreza, której celem jest podnoszenie świadomości o zjawisku przemocy w społeczeństwie i konieczności aktywnego przeciwstawiania się wszelkim jej przejawom. W wydarzenie zaangażował się Rzecznik Praw Obywatelskich. Organizatorami II Biegu Białej Wstążki są także: Marszałek Województwa Śląskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Park Śląski w Chorzowie.

Zaproszenie na Senioralia

Stowarzyszenie Manko serdecznie zaprasza seniorów, stowarzyszenia oraz organizacje proseniorskie na III Ogólnopolskie Senioralia, które odbędą się 8 października 2016 roku w Krakowie. Wydarzenie zainauguruje uroczysta msza święta w Kościele Mariackim, po której nastąpi pochód-parada na teren Politechniki Krakowskiej.

Przyłącz się do Wodzisławskiej Karty Seniora

Od ponad roku w Wodzisławiu Śląskim wydawane są Wodzisławskie Karty Seniora. Jest to specjalny program, skierowany do mieszkańców naszego miasta, którzy ukończyli już 60 rok życia, z którego na chwilę obecną korzysta już 905 seniorów.

Liderzy poszukiwani

Miło nam poinformować, że Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał grant w ramach rządowego programu ASOS 2016. W związku z tym szukamy liderów naszej organizacji, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie „Sto lat aktywności”.

Kolejny partner Wodzisławskiej Karty Seniora

Hotel Beata oraz Dom Seniora Beata – to tam teraz posiadacze Wodzisławskiej Karty Seniora będą mogli korzystać ze zniżek. Bowiem właśnie ten luksusowy ośrodek z Muszyny dołączył do grona parterów programu dla wodzisławskich seniorów.