Dla seniora

Nowy partner Wodzisławskiej Karty Seniora

Wodzisławscy Seniorzy mogą liczyć na kolejne zniżki, gdyż do naszego programu właśnie dołączył Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy OLIWIA w Kołobrzegu. Ośrodek specjalizuje się w organizacji turnusów rehabilitacyjnych m.in. dla osób starszych.

Jubileusz świętują cały rok

Ten rok jest szczególny dla studentów Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Właśnie mija 10 lat, odkąd seniorzy, dzięki WUTW właśnie, zaczęli realizować się na wielu płaszczyznach. Z tej okazji przygotowali szereg imprez nie tylko dla uczestników uniwersytetu.

Nowy partner Wodzisławskiej Karty Seniora

Wodzisławscy Seniorzy mogą liczyć na kolejne zniżki, gdyż do naszego programu właśnie dołączyła Europejska Grupa Medyczna Południe. Grupa zajmuje się organizacją leczenia zaćmy za granicą.

Studenci WUTW nie narzekają na nudę

O tym, że słuchacze Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku się nie nudzą, świadczy ich program wydarzeń, w którym ochoczo biorą udział. Zobaczcie, co przygotowali na ten miesiąc.

Dwanaście par świętowało Złote Gody w USC

Dwanaście par z Wodzisławia Śląskiego 17 stycznia odebrało z rąk prezydenta miasta Mieczysława Kiecy medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W ten sposób w Urzędzie Stanu Cywilnego jubilaci świętowali Złote Gody.

W styczniu seniorom nie będzie się nudzić

Co seniorzy mogą robić w Wodzisławiu Śląskim? Pomysłów jest wiele, nie tylko tych autorstwa Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tylko w styczniu wśród wydarzeń dedykowanych osobom starszym znajdziemy koncerty, warsztaty czy spotkania klubów hobbystycznych.

II Bieg Białej Wstążki

W sobotę 22 października w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się II Bieg Białej Wstążki – impreza, której celem jest podnoszenie świadomości o zjawisku przemocy w społeczeństwie i konieczności aktywnego przeciwstawiania się wszelkim jej przejawom. W wydarzenie zaangażował się Rzecznik Praw Obywatelskich. Organizatorami II Biegu Białej Wstążki są także: Marszałek Województwa Śląskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Park Śląski w Chorzowie.