Bezpieczeństwo

Ćwiczenia pod kryptonimem RENEGADE – SAREX 17/I

Biuro Zarządzania Kryzysowego informuje, że od 6 do 8 czerwca 2017 r. (termin zapasowy 9 czerwca br.) na terenie kraju zostanie przeprowadzone ćwiczenie pod kryptonimem RENEGADE – SAREX 17/I, którego celem jest przeciwdziałanie atakom z powietrza stwarzającym potencjale zagrożenie dla ludności cywilnej.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które we wtorek i w nocy z wtorku na środę spodziewane są w województwie śląskim. Burzom mają towarzyszyć opady deszczu i porywisty wiatr.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które we wtorek spodziewane są w województwie śląskim. Burzom mają towarzyszyć opady deszczu i porywisty wiatr.

Uwaga, wieje!

Uważajcie na silny wiatr. Od godziny 9.00 do 19.00 prognozowany jest dziś południowo-zachodni wiatr o porywach do 80 km/h. IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia silnego wiatru na terenie całego województwa śląskiego.

Naucz bronić się sama - Dzień Kobiet w wodzisławskiej komendzie

Komenda Powiatowa Policji i Urząd Miasta zapraszają wszystkie kobiety na warsztaty strzeleckie oraz samoobrony, które odbędą się na kilka dni przed Dniem Kobiet, 3 marca. Patronat nad wydarzeniem objęły wiceprezydent Barbara Chrobok i I zastępca komendanta powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim nadkom. Magdalena Wija.