Aktualności

MIRAŻ pojedzie na mistrzostwa świata

Zespół Taneczny Miraż działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” W Wodzisławskim Centrum Kultury zajął IV miejsce podczas Krajowych Mistrzostw IDO w Jazz Dance, które odbyły się 24-26 marca w Kielcach. Tym samym zespół weźmie udział w mistrzostwach świata.

Darmowe porady prawne już 3 kwietnia

W najbliższy poniedziałek, 3 kwietnia, zapraszamy do skorzystania z darmowych porad prawnych w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia”, zlokalizowanej na naszym rynku.

Dobro i zdrowie dzieci jest dla nich najważniejsze

Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” od lat wspiera działalność Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Co roku współfinansują m.in. zakup sprzętu terapeutycznego, czy wyżywienie dzieci z pobytu dziennego ośrodka, finansują też rehabilitację podopiecznych placówki.

Dlaczego budynek UM zostanie podświetlony na niebiesko?

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, a charakterystycznym motywem - kolor niebieski. W obchody organizowane przez ZPWSR w Wodzisławiu Śląskim włączy się Urząd Miasta, którego budynek tego dnia zostanie podświetlony właśnie na niebiesko.

W żupanie i z kołpakiem na głowie

 24 marca wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie wzięli udział w żywej lekcji historii na temat szlachty i husarii polskiej w XVII wieku, przeprowadzonej przez przedstawicieli Agencji Widowisk Historycznych z Torunia.

Kolejny sukces grupy teatralnej z Gimnazjum nr 1

23 marca grupa teatralna Gimnazjum nr 1 wzięła udział w IV Żorskim Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych. To kolejny, po I Konkursie Skeczy Angielskich SKETCH YOURSELF, konkurs teatralny w języku obcym, w którym wodzisławscy uczniowie zajęli miejsce na podium. W konkursie wzięło udział 14 zespołów w terenu Żor, Rybnika i Wodzisławia.

SPIN z wysoką międzynarodową lokatą

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” w Wodzisławskim Centrum Kultury zajął VII miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Formacji Tanecznych RADOM OPEN 2017, który odbył się 25 marca.

Kolejna sesja Rady Miejskiej w środę

Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad XXIX sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Sesja odbędzie się 29 marca - początek o godz. 16:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim (ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2).