Aktualności

Emocje nie opuszczały przez cały dzień

146 zawodników wzięło udział w jubileuszowym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. Sportowym duchem walki, siłą, determinacją i głośnym dopingiem wykazali się zawodnicy, którzy 20 maja spotkali się w Szkole Podstawowej nr 8.

Dzieje się Wodzisław - zobacz nowy odcinek

Najnowszy Dzieje się Wodzisław poświęciliśmy obchodom Dnia Strażaka w naszym mieście i kolejnym zawodom modeli zdalnie sterowanych w Rodzinnym Parku Rozrywki. W odcinku znalazło się także zaproszenie gwiazdy MaterChefa Charlesa Daigneaulta na Rodzinny Piknik z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Charles Daigneault z MasterChefa zaprasza na sobotni piknik

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego - święto całej naszej lokalnej społeczności. Z tej okazji z inicjatywy prezydenta miasta Mieczysława Kiecy odbędzie się Rodzinny Piknik. Główną atrakcją imprezy na "Trzech Wzgórzach" będzie pokaz gwiazdy programu MasterChef Charlesa Daigneaulta, który filmowo zaprosił wodzisławian na wydarzenie.

Przedszkolaki zakładają ogródek

23 maja przedszkolaki z grupy Elfów z Publicznego Przedszkola nr 5 założyły swój pierwszy ogródek. Mieści się on przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7, do którego przynależy przedszkole.

Msza Trydencka w tę niedzielę

28 maja o godzinie 13:00 zostanie odprawiona w Wodzisławiu Śląskim msza święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, zwana Trydencką. Miejscem celebracji nabożeństwa będzie kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę festyn rodzinny w Radlinie II

Rada Rodziców wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 zaprasza do udziału w festynie rodzinnym. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 27 maja w dzielnicy Radlin II. Nie zabraknie atrakcji dla dorosłych i dzieci.

4 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę, 4 czerwca ulicami Wodzisławia Śląskiego przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy wyruszą po mszy świętej o 11:30, z kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na rynek.