Aktualności

Brązowo, ale czy zdrowo?

Państwowa Inspekcja Sanitarna już po raz kolejny zorganizowała kampanię informacyjno - edukacyjną pod hasłem: "Brązowo, ale czy zdrowo?". Jej celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z nadmiernym opalaniem, również w solariach.

"Toksymia" - zapraszamy do DKK

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem "na tapetę" wzięta zostanie książka Małgorzaty Rejmer – "Toksymia". Spotykamy się już 28 czerwca, o godz. 17:00.

Nowy nabór w Straży Miejskiej

Straż Miejska w Wodzisławiu Śląskim poszukuje pracownika na stanowisko aplikanta. Na dokumenty aplikacyjne Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta czeka do 26 czerwca.

Chcesz uzyskać dofinansowanie do wymiany kotła? Wypełnij ankietę.

Miasto Wodzisław Śląski rozważa możliwość podjęcia dodatkowych działań mających na celu ograniczenie niskiej emisji poprzez wsparcie finansowe dla mieszkańców, stanowiące zachętę do wymiany starego typu kotłów c.o. na kotły niskoemisyjne, wysokosprawne, spełniające wymagania klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012, kotły gazowe, olejowe, elektryczne, bądź podłączenie do sieci ciepłowniczej.

Wycieczka z atrakcjami

21 czerwca dzieci z Publicznego Przedszkola nr 18 z wszystkich grup wiekowych wzięły udział w wycieczce autokarowej do Rud Raciborskich, gdzie czekała na nie przejażdżka kolejką wąskotorową do „Dzidzi Wioski” w Stanicy, gdzie uczestniczyły w Warsztatach Edukacyjnych „Opowieści pszczele” oraz plastycznych, podczas których wykonywały przypinki.

Na wakacje ubierz się… w książkę

Zbliżające się wakacje na pewno sprzyjać będą tym, którzy lubią czytać. Pomysły na wakacyjną książką zaprezentowali uczniowie klasy III d i I c Gimnazjum nr 1.