760lat

#DziejeSięWodzisław, czyli filmowe podsumowanie ostatnich dni

W nowym odcinku Dzieje się Wodzisław mówimy m.in. o Gali Tanecznej MIX 2017, która zgromadziła w naszym mieście ok. 1200 tancerzy z całej Polski, kolejnej akcji jubileuszowej, czyli #760drzewNA760lat oraz zorganizowanej z okazji 760-lecia Wodzisławia Śląskiego wystawie prac konkursowych i dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego.

Strażacy z Kokoszyc zapraszają na Dzień Bezpieczeństwa

Dzień Bezpieczeństwa, a także Miejski Dzień Strażaka i jubileusz 105-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kokoszycach - to wszystko na sobotę, 6 maja zaplanowali wodzisławscy strażacy-ochotnicy. Wydarzeniom, które zostaną zorganizowane pod szyldem 760-lecia miasta, będzie patronował prezydent Mieczysław Kieca.

#tworzyMYwodzisław: Wanda Bukowska

Nie ma cienia przesady w sformułowaniu, że gdyby nie ona, zespołu ZPiT Vladislavia by nie było. A już na pewno nie w takim kształcie, z takim dorobkiem i sukcesami. W kolejnym wydaniu naszego jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław prezentujemy Wandę Bukowską.

Start jubileuszowej wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego

W czwartek, 27 kwietnia w zabudowie kontenerowej Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej prac uczniów Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim i ogłoszenie wyników kolejnego już konkursu jubileuszowego - #tworzyMYwodzisław. Wykonane przez młodych wodzisławskich artystów prace konkursowe, a dodatkowo także dyplomowe, w RPR można podziwiać do 12 maja.

760. kontrola Straży Miejskiej na 760 lat miasta

Kolejna osoba nagrodzona w związku z jubileuszem 760-lecia Wodzisławia Śląskiego! Tym razem specjalną nagrodę przyznaliśmy z okazji 760. kontroli domowej kotłowni w tym roku, przeprowadzonej przez strażników miejskich w ramach kampanii #ZdemaskujSmog. Tak też #tworzyMYwodzisław!

Już 300 nowych drzew w mieście!

Pierwszego dnia ponad 160, następnego dnia drugie tyle, łącznie około 300 nowych drzew. Właśnie tyle sadzonek znalazło swoje miejsce w mieście z okazji kolejnej jubileuszowej akcji #760drzewNA760lat.

164 drzewa na początek

W poniedziałkowe południe wystartowaliśmy z kolejną jubileuszową akcją! Tym razem, świętując 760. urodziny naszego miasta, wspólnie posadzimy na jego terenie 760 drzew. Zaczęliśmy od posadzenia 150 sadzonek buków, 10 tulipanowców, 2 głogów oraz po jednym jesionie pensylwańskim i klonie polnym.

#tworzyMYwodzisław: Klaudia Szubert

Aby osiągnąć cel, jest w stanie przywiązać się łańcuchem do budy. Protestuje, uświadamia, pomaga. Klaudia Szubert to wodzisławianka o wielkim sercu. Właśnie jej poświęciliśmy kolejną odsłonę jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.