760lat

#tworzyMYwodzisław: Halina Socha

Pisanie to jej pasja. Już w szkole prowadziła dzienniki, pisała pamiętniki i miała zawsze najdłuższe wypracowania. To był świetny warsztat. Zdała sobie z tego sprawę dwa lata temu, kiedy wydała pierwszą książkę, która, jak mawia żartobliwie, jej się przyśniła. - Marzenie, które programujemy sobie codziennie, w jakimś momencie życia się krystalizuje. Mi się wyśniło – mówi Halina Socha, czyli bohaterka kolejnej odsłony jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

W piątek koncert jazzowy ku pamięci wybitnego muzyka

W piątek, 23 czerwca, po godz. 20:00 w Hotelu Ostrawa odbędzie się "Wieczór dla Krystiana" - koncert jazzowy poświęcony pamięci zmarłego w maju, wybitnego saksofonisty jazzowego Krystiana Tesarczyka. Jest to kolejne wydarzenie organizowane w ramach jubileuszu 760-lecia miasta, dedykowane fanom muzyki, ale nie tylko.

760 lizaków na Dzień Dziecka i 760-lecie miasta

1 czerwca ci najmłodsi i ci nieco starsi obchodzili Dzień Dziecka. Z tej okazji i z okazji obchodów jubileuszu 760-lecia miasta, w imieniu prezydenta Mieczysława Kiecy rozdaliśmy młodym wodzisławianom 760 jubileuszowych lizaków z logo Wodzisławia Śląskiego. Słodycze wręczyliśmy dzieciom podczas czwartkowego Festiwalu Sztafet Biegowych na stadionie miejskim i niedzielnego Festiwalu Atrakcji w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

#tworzyMYwodzisław: Zbigniew Błoński

Choroba wyłączyła go z trenowania na kilka lat. Ale do uprawiania sportu po przeszczepie wrócił z podwójną motywacją. W nowej odsłonie cyklu #tworzyMYwodzisław prezentujemy Zbigniewa Błońskiego.

Poinformuj miasto o swoim wydarzeniu

Co piątek na facebookowej stronie Miasto Wodzisław Śląski ukazują się cykliczne posty "Co, gdzie, kiedy?", informujące o najważniejszych wydarzeniach zaplanowanych na nadchodzący weekend. Każdy, kto w piątek, sobotę lub niedzielę planuje w Wodzisławiu Śląskim koncert, turniej, wystawę czy innego rodzaju imprezę i chciałby poinformować o tym mieszkańców, może się z nami skontaktować.

Charles Daigneault z MasterChefa zaprasza na sobotni piknik

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego - święto całej naszej lokalnej społeczności. Z tej okazji z inicjatywy prezydenta miasta Mieczysława Kiecy odbędzie się Rodzinny Piknik. Główną atrakcją imprezy na "Trzech Wzgórzach" będzie pokaz gwiazdy programu MasterChef Charlesa Daigneaulta, który filmowo zaprosił wodzisławian na wydarzenie.

Rodzinny Piknik z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego - święto całej naszej lokalnej społeczności. Z tej okazji prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza do udziału w Rodzinnym Pikniku. Główną atrakcją imprezy na "Trzech Wzgórzach" będzie pokaz gwiazdy programu MasterChef Charlesa Daigneaulta.

#tworzyMYwodzisław: Kazimierz "Kosa" Rychlikowski

Pierwszy zestaw do tatuażu lutował przez 18 godzin. Z poparzonymi rękami trafił do szpitala, bo nie wiedział, jak to się robi. Dziś klienci do wodzisławskiego studia tatuażu Speak In Color prowadzonego przez Kazimierza "Kosę" Rychlikowskiego przyjeżdżają nawet z Kanady. "Kosa" to bohater kolejnej odsłony jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.