760lat

1 kwietnia Wodzisławski Dzień Fitness

W marcu na billboardach usytuowanych w różnych częściach miasta znalazło się zaproszenie na Wodzisławski Dzień Fitness - imprezę sportową nie tylko dla kobiet, która już 1 kwietnia odbędzie się w Zespole Szkół nr 3.

PP nr 1: stokrotki na powitanie wiosny

2017 to rok wyjątkowy dla Wodzisławia Śląskiego. Nasze miasto obchodzi w tym roku jubileusz 760-lecia lokacji. Nikogo więc nie zdziwi fakt, że Publiczne Przedszkole nr 1 przyłączyło się do świętowania tego ważnego wydarzenia.

Prezydent ogłasza konkurs na najpiękniejszą pisankę

Tegoroczna Wielkanoc przypada 16 kwietnia. Z okazji zbliżających się świąt prezydent miasta Mieczysław Kieca, podobnie jak w roku ubiegłym, zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę.

Konkurs "Bajka o moim mieście" - sprawdź, kto wygrał

Znamy zwycięzców konkursu literackiego "Bajka o moim mieście", organizowanego z okazji jubileuszu 760-lecia Wodzisławia Śląskiego przez Wydział Edukacji. Podsumowanie zabawy nastąpiło w środę, 22 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Jubileuszowa zbiórka: PP nr 6 wsparło akcję

Ponad 1200 - tyle kg karmy udało się do tej pory zebrać w ramach jubileuszowej zbiórki #760kgNA760lat. Ostatnią grupą, która zaangażowała się w akcję, są przedszkolaki z PP nr 6. Maluchy zgromadziły blisko 70 kg karmy! Z nimi też #tworzyMYwodzisław!

Nowy Dzieje się Wodzisław - zobacz odcinek

Kolejny odcinek Dzieje się Wodzisław poświęciliśmy gwiazdom 48. Dni Wodzisławia Śląskiego, rozpoczęciu sezonu artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury i rewitalizowanemu parkowi miejskiemu.

Zagraniczne gwiazdy na 48. Dniach Wodzisławia Śląskiego

Wielka Brytania i Włochy - artyści pochodzący właśnie z tych państw zaprezentują się na plenerowej scenie 48. Dni Wodzisławia Śląskiego. Do Video, Moniki Lewczuk i Szymona Chodynieckiego dołączają Francesco Napoli, Alexia i Sonique. Gwiazdy z zagranicy na stadionie miejskim przy Bogumińskiej wystąpią trzeciego dnia miejskiego święta, w niedzielę, 11 czerwca.

Przyjdź na koncert zainspirowany wiosną

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia” pt. „Wiosna…”. Impreza odbędzie się w sobotę, 25 marca br. o godz. 17:00 w WCK.